fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/128-24-x-x-x/Pajak-socket.io
obsluga facebooka malopolskie - reklama facebook malopolskie - social media malopolskie
Każdy towar transportowany z Polski do Anglii jest odpowiednio zabezpieczany przed podróżą transport Anglia Polska cennik Przewozy Polska Anglia z możliwością wskazania konkretnego terminu
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 sala konferencyjna Kamieńsk http://dworkasztelan.pl/oferta-dla-biznesu          https://shopcode.pl/produkt/spodnica-model-sp115-beige-lanti/     100ml zadrapanie samochodu Auto farba polerowanie element do szlifowania wosk narzędzie do usuwania zadrapań przywracając zestaw do odnowy karoserii narzędzia
Home > URODA > Zabieg na twarz: kwas

Zabieg na twarz: kwas

Oprócz zabiegów w salonie kosmetycznym, kwasy możesz również stosować samodzielnie w domu. Nim zakupisz konkretny produkt zapoznaj się ze specyfikacją każdego typu kwasu. Dzieli je się ze względu na rodzaj skóry – AHA, BHA i PHA. Odpowiednie stosowanie kosmetyku pomoże wygładzić skórę i przywróci jej zdrowy kolor.

Na co stosować kwasy

Kwasy na twarz są skuteczną bronią przeciwko dolegliwościom skórnymi takich jak:

  • trądzik,
  • zmarszczki,
  • przebarwienia,
  • zaskórniki, drobne blizny.

Niezależnie od wieku możesz spróbować stosować kwasy migdałowe, salicylowe lub azelainowe.

Rodzaje oraz właściwości kwasów

Wszystkie kwasy stosowane do zabiegów kosmetycznych to związki eksfoliacyjne. Mają za zadanie osłabić wiązania między komórkami skóry. Prowadzi to do złuszczenia wierzchniej warstwy.

3 grupy kwasów

  1. AHA (alfa-hydroksylowe) – należą do nich kwasy glikolowe, migdałowe, jabłkowe i mlekowe. Są najsilniejsze ze względu na słabe przenikanie przez warstwy sebum poleca się je do cery dojrzałej, suchej i mieszanej.
  2. BHA (beta-hydroksylowe) – jedynie kwas salicylowy zaliczany jest do tej grupy, polecany szczególnie do cery trądzikowej i tłustej.
  3. PHA (poli-hydroksylowe) – w skład tej grupy wchodzą kwasy laktobionowe. Są najłagodniejsze, przez co poleca się je do cery wrażliwej i naczyniowej.

 

Stosując kwas, niezależnie od tego jaki jest jego rodzaj, należy stosować krem z filtrem minimum SPH 50.

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.