fbpx
https://codeengineers.com/pl/blog/17-x-x-28-2/pozycjonowanie_w_niemczech_skuteczna_kampania_marketingowa_krok_po_kroku-chorwacja-w-chorwacjii-google.hr-split
media spolecznościowe malopolskie - reklama facebook malopolskie - media spolecznościowe krakow
transport ciężarowy Polska Anglia praktyki1 opinie Firmy spedycyjne Polska Anglia realizujące szybko zlecenia
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 Krzysztoporska Wola dzieci dla atrakcje minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315      doss soundbox xl
Home > URODA > Zabieg na twarz: kwas

Zabieg na twarz: kwas

Oprócz zabiegów w salonie kosmetycznym, kwasy możesz również stosować samodzielnie w domu. Nim zakupisz konkretny produkt zapoznaj się ze specyfikacją każdego typu kwasu. Dzieli je się ze względu na rodzaj skóry – AHA, BHA i PHA. Odpowiednie stosowanie kosmetyku pomoże wygładzić skórę i przywróci jej zdrowy kolor.

Na co stosować kwasy

Kwasy na twarz są skuteczną bronią przeciwko dolegliwościom skórnymi takich jak:

  • trądzik,
  • zmarszczki,
  • przebarwienia,
  • zaskórniki, drobne blizny.

Niezależnie od wieku możesz spróbować stosować kwasy migdałowe, salicylowe lub azelainowe.

Rodzaje oraz właściwości kwasów

Wszystkie kwasy stosowane do zabiegów kosmetycznych to związki eksfoliacyjne. Mają za zadanie osłabić wiązania między komórkami skóry. Prowadzi to do złuszczenia wierzchniej warstwy.

3 grupy kwasów

  1. AHA (alfa-hydroksylowe) – należą do nich kwasy glikolowe, migdałowe, jabłkowe i mlekowe. Są najsilniejsze ze względu na słabe przenikanie przez warstwy sebum poleca się je do cery dojrzałej, suchej i mieszanej.
  2. BHA (beta-hydroksylowe) – jedynie kwas salicylowy zaliczany jest do tej grupy, polecany szczególnie do cery trądzikowej i tłustej.
  3. PHA (poli-hydroksylowe) – w skład tej grupy wchodzą kwasy laktobionowe. Są najłagodniejsze, przez co poleca się je do cery wrażliwej i naczyniowej.

 

Stosując kwas, niezależnie od tego jaki jest jego rodzaj, należy stosować krem z filtrem minimum SPH 50.

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.