fbpx
Home > URODA > Wszystko, co należy wiedzieć o perukach syntetycznych

Wszystko, co należy wiedzieć o perukach syntetycznych

W XXI wieku z łysieniem można walczyć na wiele sposobów – kuracjami hormonalnymi, środkami farmakologicznymi albo zabiegami medycyny estetycznej, mającymi pobudzić wzrost cebulek. Niestety, często zdarza się, że wypadanie włosów jest problemem bardziej złożonym i jego wyeliminowanie w gabinecie lekarskim jest niemożliwe. Nieocenioną pomocą w odzyskaniu pewności siebie i zadowolenia z życia jest inwestycja w perukę. Producenci wysokiej jakości peruk oferują różnorodne modele wykonane z włosów naturalnych oraz sztucznych. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej drugiemu wariantowi perukom syntetycznym.

Peruka naturalna i syntetyczna – podstawowe różnice

Peruka naturalna jest wykonana w całości ze ściętych, niefarbowanych włosów pochodzących od ludzi. Na polskim rynku w sprzedaży znaleźć możemy peruki z włosów rodzaju indyjskiego, chińskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Każda grupa charakteryzuje się inną miękkością, sztywnością i kolorem. Warto zaznaczyć, że najbardziej cenione są pukle słowiańskie – są one najbardziej delikatne, miękkie, podatne na układanie, a przez to najbardziej preferowane przez klientów.

Kupno ręcznie tkanej peruki z naturalnego materiału często przewyższa możliwości finansowe osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Tańszą alternatywą dla kosztownej fryzury okazują się peruki syntetyczne wykonane z mechanicznie produkowanych pasm. Jeszcze do niedawna jakość peruk syntetycznych pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiaj, dzięki rozwijającej się technologii, często odróżnienie obu rodzaju peruk na pierwszy rzut oka jest niemożliwe. Różnice stają się bardziej wydatne podczas użytkowania.

Jak dbać o perukę z syntetycznych włosów?

Włos pozbawiony łusek, naturalnej bariery ochronnej, narażony jest na zniszczenia. Zanim zaopatrzysz się w perukę ze sztucznego włosia, warto uświadomić sobie, że ewentualna próba zmiany formy fryzury będzie wiązała się z jej trwałym uszkodzeniem. Stylizacja pasm lokówką, prostownicą czy suszenie suszarką są w tym przypadku niemożliwe, ponieważ sztuczne włosy nie są tak odporne na działanie wysokich temperatur jak naturalne wytwory naszej skóry.

Pielęgnacja syntetycznych włosów sprowadza się przede wszystkim do ich regularnego mycia (eksperci zalecają, aby robić to mniej więcej dwa razy w miesiącu). Zanim przystąpisz do mycia zasadniczego, należy wymoczyć perukę w wodzie z dodatkiem szamponu dedykowanego sztucznym włosom. Perukę myj delikatnie, wygniatając kłąb. Pasma będą miękkie i błyszczące, jeśli zaaplikujesz na nie specjalny balsam. Mokrą perukę należy umieścić na stojaku i zaczekać, aż wyschnie. Z czesaniem pasm należy wstrzymać się do momentu, w którym będą całkiem suche. Elektryzowaniu się pukli zapobiegnie mgiełka antystatyczna.

Wyróżnij się z tłumu!

Peruki syntetyczne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko osób starających się zamaskować niedoskonałości, ale również kreatywnych dusz szukających sposobu na wyróżnienie się z tłumu. Proste blond pasma zamiast burzy brązowych loków? Dlaczego nie! Mając w swojej kolekcji ciekawą perukę, możesz szybko i bez wysiłku zmienić swój wizerunek o sto osiemdziesiąt stopni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom trendsetterów, znaczna część producentów (oprócz peruk w standardowych kolorach) oferuje modele w nasyconych, ekstrawaganckich barwach – różowym, fioletowym, czerwonym, niebieskim. Jednym słowem, peruki syntetyczne mogą być także atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które uważają, że nutka ekstrawagancji jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła.

Wysokiej jakości peruki – Katowice i Kraków

Kupno odpowiedniej peruki nie jest tak proste, jak może się wydawać. Niezależnie od tego, czy peruka będzie jedynie dodatkiem towarzyszącym Ci podczas wielkich wyjść, czy na stałe zastąpi fryzurę i stanie się częścią Twojego wizerunku, podczas jej wyboru nie powinieneś zdawać się na przypadek. Gdy chodzi o dobór peruki nie może być mowy o kompromisach czy drodze na skróty. Tylko dobrze dopasowana, ciasno przylegająca go głowy peruka zapewni Ci komfort i pełną swobodę. Nie bez znaczenia jest również długość, struktura i kolor pukli. Zastępcza fryzura będzie prezentować się naturalnie, jeśli będzie harmonizowała z typem urody, kolorem oczu, kształtem twarzy. Zatem gdzie szukać starannie wykonanej, wysokiej jakości peruki? Kraków i Katowice – to właśnie między innymi w tych miastach zlokalizowane są salony Rokoko – cenione za profesjonalne usługi obejmujące nie tylko sprzedaż wysokiej klasy produktów, ale również fachowe doradztwo. Dlatego jeśli interesują Cię peruki Katowice lub peruki Kraków, zacznij swoje poszukiwania od salonów Rokoko, Twojej bramy do świata pięknych włosów.

Peruki Kraków

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *