fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > ZDROWIE > W jaki sposób kobieta może zadbać o swoje zdrowie?

W jaki sposób kobieta może zadbać o swoje zdrowie?

Kobiety są w znacznie większym stopniu narażone na niedobór witamin i minerałów. W trakcie ciąży, menstruacji, a także podczas przekwitania płeć piękna szczególnie powinna zadbać o prowadzenie zdrowego stylu życia. Często z pomocą przychodzi specjalistyczna suplementacja.

Organizm kobiety najczęściej ulega osłabieniu i rozstrojeniu z powodu zmian hormonalnych. Jest to szczególnie zauważalne w okresie menopauzy, kiedy dochodzi do zmniejszenia ilości kluczowych hormonów: progesteronu oraz estrogenu. W wyniku spadku ich poziomu zmniejsza się odporność organizmu, co sprawia, że jest on w większym stopniu podatny na infekcje i choroby. Również kobiety w wieku przed menopauzalnym ze względu na comiesięczną utratę krwi są zagrożone anemią i niedoborem witamin. Utrata dużej ilości krwi podczas cyklu osłabia organizm. Niejednokrotnie ciężko jest dostarczyć wszystkie cenne pierwiastki w diecie, co często jest spowodowane zaburzeniami wchłaniania. W tym przypadku skutecznym i trafnym rozwiązaniem są specjalistyczne suplementy diety. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, powstało wiele preparatów, których skład powstał specjalnie z myślą o uzupełnieniu niedoborów. Najbardziej znanymi nazwami są: Vitotal, Falvit, Ovarin. Ich formuła jest bogata nie tylko w witaminy, ale również we wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania mikroelementy. Dzięki temu możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów w organizmie. Zastrzyk witamin wpływa również pozytywnie na gospodarkę hormonalną oraz stymuluje popęd seksualny. Sięganie po dodatkową suplementację jest szczególnie zalecane młodym mamom, a także kobietom w okresie menopauzy oraz wegetariankom i wegankom. Ta grupa w szczególności jest narażona na niedobór witamin. Ich dostarczenie jest również ważne w trakcie ciąży, kiedy pokarm z organizmu matki czerpie również płód. Od ich stężenia jest uzależnione tempo oraz prawidłowy stopień rozwoju. Suplementy witaminowe są również zalecane kobietom stosującym antykoncepcję hormonalną oraz wszystkim kobietom, którym często towarzyszy osłabienie i uczucie przemęczenia.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *