fbpx
https://codeengineers.com/pl/shop/2/artykuly-sponsorowane-SEO-portale-partnerow?search=numizmatyka
Każdy elegancki mężczyzna powinien posiadać modne spinki do mankietów. - mankietów do spinki modne Duże - Przy zakupie dwóch kompletów spinek, dostawa GRATIS.
księgowość Rozprza http://rozprza.info/2020/01/27/biuro-rachunkowe-ksiegowosc-rozliczenia-wozniakiewicz-net/ minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-1680
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 uprawnienia gazowe Poznań minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315          https://marketorio.pl/produkt/lodowka-samochodowa-elektryczna-eco-12-230v-24l-kamai/     Komputerowa mysz bezprzewodowa ergonomiczna cicha mysz bezprzewodowe myszki optyczne z odbiornikiem USB 4 przyciski 2.4G USB Mause na PC Laptop
Home > RODZINA > Trądzik w dorosłym wieku – jak sobie radzić?

Trądzik w dorosłym wieku – jak sobie radzić?

Problemy z trądzikiem w dorosłym wieku dotykają coraz większej liczby dwudziesto- i trzydziestolatków. Są nie tylko uciążliwe ze względów estetycznych, ale także trudniej je wyleczyć niż trądzik młodzieńczy. Różni się także od niego rodzajem zmian na skórze. W wieku młodzieńczym dokuczają szczególnie zaskórniki, a u dorosłych częściej pojawiają się zmiany zapalne w postaci nieestetycznych krost i grudek.

Trądzik u dorosłych najczęściej pojawia się na brodzie oraz plecach. Wśród skutecznych metod walki z nim, warto wyróżnić zabiegi medycyny estetycznej, które minimalizują zmiany zapalne oraz rewitalizują skórę.

Przyczyny trądziku u dorosłych                                                     

Najpopularniejszym poglądem dotyczącym zmian skórnych na twarzy jest to, że za trądzik u dorosłych odpowiada wzrost stężenia androgenów, czyli męskich hormonów płciowych, a skuteczną metodą leczenia są tabletki antykoncepcyjne. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze musi tak być. Bardzo często przyczyną trądziku jest nieodpowiedni tryb życia. Do zmian na skórze przyczyniają się stres, brak odpowiedniej ilości snu oraz zła dieta. Nie należy także bagatelizować czynników zewnętrznych, takich jak wystawianie skóry na działanie klimatyzacji, która wysusza skórę, oraz używanie kosmetyków, które zawierają oleje mineralne zapychające pory.

Objawy trądziku u dorosłych

Trądzik u dorosłych różni się wyglądem od trądziku młodzieńczego. Nie lokalizuje się na całej twarzy, ale zwykle obejmuje tylko jej dolne partie. Oprócz tego pojawia się także na szyi, plecach i dekolcie. O ile nastolatkom dokuczają zwykle zaskórniki oraz pryszcze, o tyle u dorosłych trądzik objawia się stanami zapalnymi, które przyjmują postać krostek oraz bolesnych grudek, które długo się utrzymują. Problemem związanym z trądzikiem u dorosłych jest także sucha skóra, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Częściej niż w przypadku trądziku młodzieńczego pozostają także nieestetyczne blizny oraz przebarwienia, które trudno usunąć.

Leczenie trądziku u dorosłych

Leczenie trądziku u dorosłych jest uciążliwe i długotrwałe. Najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej lub dermatologa. Podstawą kuracji jest odpowiednie oczyszczanie cery, a więc dokładne mycie kosmetykami, które zawierają kwas salicylowy i nie dopuszczają do nadmiernego rogowacenia. Kolejnym krokiem jest nawilżanie. W przypadku trądziku u dorosłych należy przeciwdziałać wysuszaniu skóry. Niekiedy konieczne jest włączenie kuracji lekami hormonalnymi, które regulują poziom androgenów w organizmie. Zawsze wymaga to jednak konsultacji ze specjalistą.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *