fbpx
Home > DZIECI > Studia zaoczne, jako alternatywa dla młodych mam

Studia zaoczne, jako alternatywa dla młodych mam

Choć moda na późne macierzyństwo staje się coraz bardziej powszechna, nadal wiele kobiet decyduje się na założenie rodziny i urodzenie dziecka, przed rozpoczęciem edukacji na uczelni wyższej. Powodów takiego stanu rzeczy może być naprawdę dużo, przecież każda kobieta jest wyjątkowa, ma inne doświadczenia, oczekiwania, pragnienia. Jednak, rozpoczęcie studiów w trakcie wychowywania malucha, to nie łatwe zadanie i wymaga bardzo dobrej organizacji oraz pomocy innych osób. Zatem, czy młode mamy, które pragną skończyć studia, dadzą radę pogodzić naukę z opieką nad dzieckiem? Z całą pewnością będzie im trudniej, ale wszystko jest możliwe.

Jakie możliwości dają studia zaoczne?

Jeszcze kilka lat temu panowało ogólne przekonanie, że studia zaoczne są gorsze i nie zapewniają wykształcenia na poziomie studiów dziennych. Współcześnie ten pogląd się zmienia, a popularność studiów zaocznych rośnie. Wynika to głównie z możliwości, jakie daje taki tryb nauki, a mianowicie połączenia edukacji z wychowywaniem dziecka. Program studiów zaocznych niczym nie różni się od programu studiów dziennych, natomiast wymaga większego nakładu pracy własnej, z racji ograniczonego czasu na wykłady i zajęcia. Ale bez obaw, kluczem do sukcesu jest rozłożona w czasie, systematyczna nauka oparta na pomocach naukowych w postaci notatek, fiszek, prezentacji multimedialnych czy skryptów oraz dobra organizacja czasu. Zajęcia odbywają się głównie w weekendy, co z pewnością ułatwia znalezienie troskliwego opiekuna dla malucha, wśród pracujących w tygodniu członków rodziny, a to pozwala bez obaw skupić się na zajęciach.

Mama na studiach

Coraz więcej kobiet z powodzeniem łączy wychowywanie dziecka z nauką i nikogo nie dziwi już na uczelni, widok nosidełka z niemowlakiem w rękach studentki zamiast torby z notatkami. Zmieniło się także podejście wykładowców, którzy z dużą wyrozumiałością i cierpliwością podchodzą do matek – studentek. Dlatego każda młoda mama, która chce się uczyć i rozwijać, może to zrobić! I wspaniałe jest to, że nie musi rezygnować z własnych marzeń, planów i ambicji. Zatem, jeśli jesteś świeżo upieczoną mamą i myślisz o rozpoczęciu nauki realizowanej w trybie zaocznym, sprawdź ofertę -> studia zaoczne w Warszawie i przekonaj się, że Ty też dasz radę. Pamiętaj! Rekrutacja zaczyna się już za chwilę.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *