fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > MODA > Skrzydła w biżuterii – hit ostatnich lat

Skrzydła w biżuterii – hit ostatnich lat

Najpopularniejszym motywem ostatnich miesięcy w biżuterii są skrzydła. Co sprawia, że kobiety tak chętnie chcą je nosić? Do kogo pasują i kto ucieszy się z takiego prezentu? Podpowiadamy!

Znaczenie skrzydeł

Decydując się na zakup biżuterii z takim motywem, warto poznać jego znaczenie. W mitologii greckiej i rzymskiej skrzydła to nieodzowny element bogów, np. Ateny, Nike i posłańców bogów, jakim był m.in. Hermes. Oprócz uskrzydlonego kapelusza i laski jego pięty również miały skrzydła!
W starożytnym Egipcie bogowie ze skrzydłami opiekowali się ludźmi, strzegli ich, osłaniając ich swoimi skrzydłami.
Skrzydła w tradycji chrześcijańskiej są bezpośrednio związane z iluminacją Inteligencji Sprawiedliwości. Bóg chroni swoimi cieniem skrzydeł, podobnie jak aniołowie.

To właśnie za pomocą skrzydeł Grecy wyrażali miłość i zwycięstwo, a według Platona oznaczają inteligencję i zrozumienie. Skrzydła mogą też symbolizować polot, łatwość tworzenia oraz poetycki talent.

Motyw skrzydeł w biżuterii

W ostatnim okresie skrzydła stały się bardzo modnym i popularnym motywem w biżuterii.
Skrzydła mogą być ozdobą uszu – jako kolczyki, być elementem łańcuszka, nie tylko celebrytki. Coraz częściej można spotkać pierścionki ze skrzydłem — samo skrzydło zastępuje oczko pierścionka. Bransoletka ze skrzydłem również cieszy się dużym powodzeniem i bardzo chętnie wybierana jest jako prezent dla bliskich osób.

Tak naprawdę jest to tak skromny i delikatny wzór, że z powodzeniem mogą go nosić kobiety w każdym wieku – nastolatki, ich mamy, a nawet babcie. Przez ostatnie sezony skrzydła są zdecydowanie na fali popularności i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec zmianie.

 

Zadzwoń:
+48 609 814 008

Zobacz stronę:
https://www.beryl.pl/wydarzenia
bransoletka ze skrzydłem

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.