fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=webwomen.pl%2Frozwod-z-obcokrajowcem-jak-przebiega%2F&data=2017-07-27&tytul=Rozwód z obcokrajowcem – jak przebiega ?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/fluid-magazine/header.php on line 36
Home > MIŁOŚĆ > Rozwód z obcokrajowcem – jak przebiega ?
kb-adwokaci.pl rozwód z obcokrajowcem

Rozwód z obcokrajowcem – jak przebiega ?

Gdy bierze się ślub czy to z rodakiem czy z obcokrajowcem, mało kto myśli o tym, że w przyszłości życie może ułożyć się nie po naszej myśli i może dojść do sytuacji, gdy oboje małżonków postanowi się rozstać. Rozwód to z reguły trudne przeżycie dla obojga małżonków i to bez względu na to, czy są oni tej samej narodowości czy może jedno z nich pochodzi z innego Państwa. Wiadomo, że w sytuacji gdy jeden z małżonków jest obcokrajowcem rozwód jest nieco utrudniony i odbywa się na nieco innych zasadach niż w przypadku, gdy oboje małżonków jest tej samej narodowości.  Warto więc dołożyć wszelkich starań by przebiegł on jak najbardziej spokojnie i przede wszystkim zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wiadomo, że z reguły w tego typu sprawach korzysta się z pomocy adwokatów. Najlepiej wybrać kancelarię, która zatrudnia prawników, którzy mają duże doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych. Takie wsparcie ze strony adwokata jest często nieocenione i to od jego działań, znajomości przepisów i doświadczenia zależy efekt końcowy takiej rozprawy. Warto zainteresować się ofertą kancelarii kb-adwokaci.pl . Oczywisty jest fakt, że rozwód z obcokrajowcem przysparza nieco więcej trudności niż w przypadku, gdy oboje małżonków pochodzi z tego samego kraju. Ma to wpływ kilka czynników między innymi fakt, gdzie będzie taki rozwód przeprowadzany. Inaczej bowiem będzie wyglądał rozwód w Polsce a inaczej w innym państwie, z którego jedno z małżonków pochodzi. Generalnie bywa tak, iż w większości przypadków jest możliwe przeprowadzenie rozwodu z obcokrajowcem w Polsce, chyba, że zachodzą inne sytuacje, które to uniemożliwiają. Staje się tak między innymi wtedy gdy oboje małżonków ma odrębne prawa ojczyste, wówczas właściwym do przeprowadzenia sprawy rozwodowej jest kraj, w którym oboje małżonkowie mają w chwili żądania rozwodu miejsce zamieszkania. Jak widać sprawa nie jest tak prosta jak w przypadku gdy oboje małżonków jest tego samego pochodzenia i ma takie samo obywatelstwo więc warto zgłosić się po poradę do wykwalifikowanej kancelarii prawnej.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *