fbpx
https://codeengineers.com/pl/shop/2-x-x-1-20/artykuly-sponsorowane-SEO-portale-partnerow-polska-rzeszow
Sprawdź już teraz nasze oferty na tanie kapcie domowe damskie. - kapcie domowe damskie wszystkie rozmiary - Nasze promocje na kapcie domowe damskie zadowalają naszych klientów.
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6 Kołtyś Michał minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-243 masaz leczniczy radomsko minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-243          https://lulany.pl/adaptery-sieciowe-powerline/     Nowe letnie ubrania dla dzieci zestawy modna bawełniana koszulka z krótkim rękawem + spodenki dziewczynka noworodek odzież dla dzieci chłopców garnitur dla dzieci 18M-12T     programy finansowo księgowe
Home > DOM > Rodzaje paneli ściennych

Rodzaje paneli ściennych

Asortyment produktów przeznaczonych do wykończenia ścian wzrasta z każdym rokiem. Tapety, farby, płytki to niejedyne dekoracje ścian. Coraz popularniejsze są panele ścienne. Kolorystyka i faktura ścian decydują o charakterze pomieszczenia i stylu wystroju.

Uniwersalne panele ścienne

Panele ścienne to bogactwo kolorów i faktur, które dodadzą pomieszczeniom wymarzonego charakteru. Mogą optycznie powiększyć lub zmniejszyć przestrzeń. Urozmaicają wnętrze. Do wyboru są nawet wzory wyprodukowane w technologii 3D. Panele ścienne można stosować w każdym pomieszczeniu, nawet w miejscach narażonych na wilgoć, jak: przedpokój, kuchnia i łazienka. Wykonane są z różnych tworzyw.

Koniecznie sprawdź także buduje-remontuje.pl oraz abcdekoracji.pl, aby znaleźć ciekawe inspiracje.

Najpopularniejsze rodzaje paneli ściennych

Najchętniej kupowane są panele ścienne drewniane, które nadają wnętrzu przytulny klimat i są bardzo eleganckie. Są to panele przeznaczone do pomieszczeń niezbyt wilgotnych. Panele drewniane w łazience powinny być dodatkowo zaimpregnowane. Panele z płyty MDF mogą być pokryte jednym z trzech następujących materiałów: laminatem lub folią dekoracyjną (dekorem). Panele ścienne szklane wykonane są ze szkła hartowanego są odporne na uszkodzenia i ozdobione różnymi grafikami. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są panele z PCV. Charakteryzują się odpornością na wodę, ogień i środki chemiczne. Znakomicie imitują drewno i kamień.

Trójwymiarowe panele 3D

Najczęściej są wykonane z litego drewna, jak też z płyt MDF czy PCV oraz gipsu. Dzięki trójwymiarowym panelom ściennym ściana zabiera dekoracyjnego charakteru. Najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach. W mniejszych pokojach mogą przytłaczać. Zaleca się układnie paneli 3D na tylko na jednej ścianie.

Do położenia paneli ściennych będą potrzebne następujące narzędzia: uchwyty montażowe wkrętarka, łaty montażowe, listwy, kręty rozporowe, kątownik, poziomica, klej i wkrętarka. Przed rozpoczęciem prac ściana powinna być osuszona, oczyszczona i wygładzona. Panele ścienne na dwie doby przed montażem powinny znajdować się w pokoju, w którym będziemy je układać, aby przystosowały do warunków panujących w pomieszczeniu.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.