fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > URODA > Rewolucyjna metoda odmładzania skóry – infuzja tlenowa

Rewolucyjna metoda odmładzania skóry – infuzja tlenowa

Obecnie tempo naszego życia nieustannie przyspiesza, co coraz wyraźniej odbija się na wyglądzie naszej skóry. Kobiety i mężczyźni coraz częściej szukają remedium na problem zmęczonej i starzejącej się skóry. Infuzja tlenowa to bezinwazyjny zabieg, który walczy z tymi problemami, ale może też być ratunkiem na znacznie więcej problemów z cerą.

Jakie efekty daje infuzja tlenowa?

Zabieg ten znajduje wiele zastosowań, a jego efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Do wskazań do jego wykonania należą:
-niedotleniona cera
-trądzik pospolity
-trądzik różowaty
-podrażnienia i uszkodzenia skóry
-podrażnienia po zabiegach laserowych, peelingach chemicznych
-cera szara, zestresowana i zmęczona
-skóra odwodniona i przesuszona
-jako profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Na czym polega i jak przebiega infuzja tlenowa?

Zabieg ten polega na podaniu w głąb skóry skoncentrowanych składników odżywczych za pomocą czystego tlenu aplikowanego pod ciśnieniem. Sposób jego działania jest podobny jak przy tlenoterapii hiperbarycznej.
Zabieg rozpoczyna się przygotowaniem skóry, żeby mogła ona wchłonąć jak najwięcej dobroczynnych składników. Następnie przebiega część właściwa zabiegu: ze specjalnego urządzenia pod ciśnieniem wydobywa się strumień tlenu. Dzięki ciśnieniu preparat właściwy może wniknąć głęboko w skórę. Zabieg jest więc bezinwazyjny, przyjemny, i nie obciąża organizmu.

Jakie są przeciwwskazania i jak przygotować się do zabiegu?

Infuzja tlenowa, jak każdy inny zabieg, ma pewne przeciwwskazania. Jest ich jednak niewiele, a są to:
-zmiany wirusowe, grzybicze, bakteryjne skóry w miejscu zabiegowym
-stany gorączkowe
-choroby nowotworowe.
Przygotowania do zabiegu nie są skomplikowane. Wystarczy na 2-3 dni przed zabiegiem zaprzestać używania gruboziarnistych peelingów i unikać intensywnej ekspozycji na słońce. 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy wykonywać głębokich złuszczań.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Efekty po wykonaniu infuzji tlenowej są doskonale widoczne natychmiast po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu. Może on więc zostać przeprowadzony jednorazowo, na przykład przed ważnym wydarzeniem. Najlepsze efekty są jednak widoczne, jeśli powtarza się go od trzech do pięciu razy (zabieg co 1-2 tygodnie). Przy wykonaniu takiej serii, pozytywne działanie zabiegu jest nie tylko silniejsze, ale również dłużej się utrzymuje.

Infuzja tlenowa – jaka jest cena zabiegu?

Infuzja tlenowa to zabieg, którego cena w stosunku do pozytywnych efektów, które oferuje, nie jest duża. Może się ona różnić w zależności od tego, czy miejsce wykonania zabiegu obejmuje samą twarz, czy też inne obszary. Cena zabiegu w profesjonalnym gabinecie w większym mieście (np. Wrocław) to około:
-twarz, szyja, dekolt – 260 zł
-twarz, szyja – 200 zł.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.