fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > URODA > Przesuszona skóra – jak o nią dbać?

Przesuszona skóra – jak o nią dbać?

Niewłaściwa pielęgnacja, zanieczyszczone powietrze i przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych bądź ogrzewanych w zimie – wszystkie te czynniki zewnętrzne przyczyniają się do wysuszenia naskórka. Cera staje się szarawa, ma skłonności do łuszczenia się i z trudnością nakłada się na nią kosmetyki do makijażu. Przesuszona skóra – jak o nią dbać? Oto najważniejsze kwestie, jakimi należy zająć się w przypadku takich problemów.

Sucha skóra – objawy

Przesuszona skóra jest stosunkowo łatwa do scharakteryzowania. Staje się matowa, szorstka w dotyku, a po myciu ma tendencje do ściągania się i napinania. Szybciej widoczne są na niej pierwsze oznaki upływające czasu, jak zmarszczki mimiczne. Potrafią prześwitywać także spod niej naczynia krwionośne. Skóra może odznaczać się nadmierną suchością okresowo, pod wpływem zmiany kosmetyków, nazbyt często wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych czy przebywania w pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych. Może to być jednak również indywidualna tendencja skóry przez całe życie, powodująca, że należy zadbać o nią ze szczególną delikatnością i uważnością.

Odpowiednia pielęgnacja przesuszonej skóry

Sucha skóra wymaga przede wszystkim doboru odpowiednich kosmetyków nawilżających oraz natłuszczających. Kosmetyki naturalne nawilżające oferowane przez sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny tworzone ze szczególną dbałością o dobór odpowiednich składników pozwolą zadbać o wysuszony naskórek, dostarczając czynników nawilżających dostarczających i wiążących wilgoć w warstwie rogowej skóry. Produkty tego typu będą odpowiednie do użycia na dzień, pod makijaż. Z kolei kosmetyki naturalne natłuszczające pozwolą na uzupełnienie poziomu lipidów, zabezpieczając skórę przed dalszą utratą wilgoci. Kosmetyki tego typu, ze względu na swoją konsystencję oraz intensywność działania powinny być stosowane wieczorem, przed pójściem spać. Dzięki temu po przespanej nocy, skóra zyska wyraźnie promienny i zadbany wygląd.

Równie starannie należy dobierać kosmetyki do oczyszczania skóry i zmywania makijażu. Hurtownia internetowa Dyskont Kosmetyczny https://dyskontkosmetyczny.pl/ oferuje szeroką gamę delikatnych mleczek i emulsji pozbawionych alkoholu, który dodatkowo przyczynia się do przesuszenia i podrażnienia suchej skóry. Skórę tego typu można także oczyszczać płynami micelarnymi, które nie naruszą naskórka lipidowego.

Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne suchej skóry

Łuszczący się naskórek należy regularnie usuwać raz na tydzień przy użyciu delikatnych peelingów enzymatycznych. W przypadku wysuszonej skóry nie należy stosować silniejszych peelingów mechanicznych, które mogą się przyczyniać do jej podrażnienia. Po wykonaniu peelingu najlepiej położyć na twarz maseczkę nawilżającą w wygodnej formie w płachcie lub tradycyjną w kremie. Takiego typu pielęgnacja przyczyni się do zachowania skóry w dobrej formie, doda jej elastyczności i spłyci pierwsze zmarszczki mimiczne. Warto także zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz przyjmowanie dużej ilości wody w ciągu dnia.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.