fbpx
Home > ZDROWIE > Profesjonalne badania diagnozujące nowotwór
trimed usg nowotwór

Profesjonalne badania diagnozujące nowotwór

Zmorą naszych czasów jest choroba nowotworowa. Odkryto i nazwano już tak wiele odmian tej choroby, że trudno by tu przytoczyć wszystkie nazwy. Wiele zmian rakowych przy odpowiedniej profilaktyce można by wykryć o wiele wcześniej. Jednym z takich nowotworów jest rak piersi. Choroba ta dotyka coraz większy odsetek kobiet. Wiele z nich mogłoby zacząć leczenie w bardzo wczesnym stadium choroby. Wystarczy regularna samokontrola piersi co miesiąc po zakończeniu miesiączki.Takie regularne badanie pozwoli poznać strukturę tkanki na piersiach i najmniejsze wyczuwalne anomalię mogą skłonić do wizyty u lekarza. Fachowe badanie pozwoli rozwiać wątpliwości. Najpierw lekarz bada dotykiem piersi. Jeśli posiada w gabinecie aparat usg wykonuje pierwsze badanie ultrasonograficzne. Na tym etapie może podjąć zdecydowane dalsze kroki. Kolejne badania są kliniczne. Im wcześniej wykryje się zmianę tym jest większe prawdopodobieństwo wyleczenia. Czasami się zdarza, że w tkance tłuszczowej tworzą się jakieś torbiele. Zazwyczaj są one bez zmian nowotworowych. Zaleca się jednak ich monitorowanie.
W pierwszych latach walki z rakiem piersi zalecano mammografię jako badanie kontrolne. Dziś ten rodzaj prześwietlenia zalecany jest kobietom po pięćdziesiątce. Obniżono za to wiek kobiet, którym zaleca się wykonania badania usg siemens. Tłumaczy się to tym iż regularne wykonywanie mammografii co dwa lata począwszy od trzydziestego piątego roku życia może źle wpłynąć na tkankę piersi. Wykonanie badania używając aparat usg jest zdecydowanie mniej inwazyjne. Wykonuję się je przecież kobietom w ciąży i noworodkom. Dlatego też regularne usg jest zalecane dla młodszych kobiet aby nie narażać ich na dodatkowe i częste promieniowanie.
W profilaktyce ważna jest przede wszystkim higiena życia. Przy dzisiejszym dostępie do informacji, każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z czychających na nią zagrożeń. Wiele dobrego może dać właściwa dieta. Nie od wczoraj wiadomo, że jesteśmy tym co jemy.
Biorolnictwo staje się coraz bardziej popularne. Bardziej dostępne są zdrowe produkty. Nawet hipermarkety stawiają na nowe trendy w odżywianiu i mają działy poświęcone tym produktom. Nowym odkryciem naukowców są też kosmetyki i zawartość w nich tak zwanych parabenów. Można znaleźć coraz więcej produktów z dużym napisem “nie zawiera parabenów”. Nowoczesna kobieta sięgnie po taki produkt chętniej niż po klasyczny.
Inną sprawą jest edukacja. Nasze matki i babcie uważają ten temat za zbyt intymny. Unikają samobadania jakby było ono czymś niedozwolonym. Dotyk własnej piersi w celu kontroli jest właśnie najlepszym dotykiem jaki kobieta może sobie zafundować. Jeszcze gorsze jest odsuwanie od siebie myśli, że mnie to też może spotkać. Albo, że nie badam się bo coś jeszcze wyjdzie, wolę nie wiedzieć. Doprowadza to do momentu kiedy ból do niewytrzymania zmusza kobietę do zgłoszenia się do lekarza. Najczęściej jest już wtedy za późno. Sukcesem jest jeśli uda się dokonać mastektomii. Pacjentka jest okaleczona w pewien sposób. Tak się postrzega. Ale czy nie ważniejsze jest, że żyje?

Zobacz też: Aparat USG | Trimed.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *