fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/124-x-x-1-23/Organic-Traffic-polska-krakow
Co oferuje Global SEO - Szkocji w pozycjonowanie - Kompleksowe kampanie Global SEO
grawerowanie papieru dobrzewyciete.pl
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 obiady na dowóz Wola Krzysztoporska http://dworkasztelan.pl/catering          https://marketorio.pl/kategoria-produktu/drukarki-i-skanery/page/30329/     Męska koszulka czarna XL     adwokat Bełchatów
Home > DOM > Podział mieszkania na dwa mniejsze

Podział mieszkania na dwa mniejsze

Duże mieszkanie lub dom można podzielić i uzyskać dwie mniejsze nieruchomości. Na taki krok decydują się właściciele, kiedy potrzebne jest mieszkanie dla dorosłego dziecka lub po rozwodzie. Na wydzielenie dwóch mieszkań z jednego, decydują się osoby planujące wynajmować mieszkania lokatorom. Dzięki temu mogą zaoferować dwa mieszkania do wynajęcia. Z punktu widzenia prawnego, taki podział jest możliwy, o ile mieszkanie spełnia określone warunki, a właściciel zdobędzie kilka pozwoleń.

Podstawowe warunki lokalowe

Nie każde duże mieszkanie nad można podzielić . Podstawowym warunkiem do podziału lokalu jest układ, który umożliwia stworzenie dwóch lokali z odrębnymi wejściami z klatki schodowej. Podział na mniejsze mieszkania może być dokonany w domu jednorodzinnym lub kiedy na etapie budowy budynek mieszkalny został zaprojektowany jako dwurodzinny z osobnymi wejściami, choć w wyniku zmian koncepcji wybudowano tylko jedno wejście. Trudno wykonać podział mieszkania w bloku, ponieważ nie ma możliwości wykonania dwóch osobnych wejść.

Koniecznie sprawdź także buduje-remontuje.pl oraz mieszkajtrendy.pl, aby znaleźć ciekawe inspiracje.

Przebudowa mieszkania w kamienicy

W starszych kamienicach jest możliwość podziału mieszkania. Są odpowiednio duże i mają korzystny układ pomieszczeń. Podział lokalu nie może mieć wpływu na inne mieszkania w budynku. Podział mieszkania nie może powodować zmiany ogólnego metrażu – jeżeli posiadamy mieszkanie 7o metrowe, to można je przerobić na dwa mieszkania o powierzchni użytkowej 35 metrów kwadratowych.

Wymogi formalne

Do przebudowy lokalu mieszkalnego konieczna jest zgoda spółdzielni wspólnoty mieszkaniowej. Decyzja w powyższej sprawie musi być podjęta na drodze uchwały. Zgoda na przebudowę zależy wyłącznie od dobrej woli wspólnoty. Jeżeli wspólnota nie zgodzi się na podział mieszkania, to można wystąpić do sądu i uzyskać zgodę sądową na podział mieszkania.

Dzielenie mieszkania wykonuje się po to, aby każdy właściciel miał swój lokal mieszkalny. Konieczna jest nowa numeracja – dodanie litery do cyfry. W sądzie rejonowym w wydziale ksiąg wieczystych trzeba założyć księgę wieczystą dla nowego lokalu.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.