fbpx
Filmy wizerunkowe, promocyjne oraz produktowe w atrakcyjnych cenach! - montaż wideo Radomsko - Filmy wizerunkowe, promocyjne oraz produktowe w atrakcyjnych cenach!
nieruchomości na terenie warszawy imielin adm, zapoznaj sie z pelna oferta imielin adm koszty eksploatacyjne we wspolnocie mieszkaniowej imielin adm
Akcesoria samochodowe z pewnością upiększą wnętrze twojego auta. Sprawdź ofertę. akcesoria samochodowe Kup akcesoria samochodowe w naszym sklepie internetowym i zyskaj wysoką jakość w niskiej cenie. Każde auto będzie wyglądało lepiej zaopatrzone w akcesoria samochodowe. Zamów coś dla siebie.      drag vape
Home > URODA > Odpowiednia szczotka dla Twoich włosów – jak ją wybrać?

Odpowiednia szczotka dla Twoich włosów – jak ją wybrać?

Odpowiednia pielęgnacja włosów to nie tylko ich mycie przy użyciu właściwych szamponów i odżywek, nakładanie maseczek czy olejowanie. Wiele kobiet, dbając o swoje włosy zwraca również uwagę na ich prawidłowe rozczesywanie. Na rynku wybór szczotek do włosów jest ogromny. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze tej odpowiedniej?

Szczotka do włosów może być wykonana z różnych materiałów. Wybierając konkretny model warto jest wcześniej sprawdzić, jaka jest kondycja pasm. W przypadku włosów delikatnych należy zwracać szczególną uwagę na budowę szczotki. Niewskazane, zarówno dla samych włosów, jak i dla skóry głowy są zwłaszcza metalowe wypustki, które na szczęście spotykane są obecnie bardzo rzadko.

Zazwyczaj polecanymi szczotkami są te z drewna, włosia dzika oraz szczotka Tangle Teezer. Co wyróżnia wymienione produkty?

Szczotka drewniana ma zazwyczaj grube wypustki, dzięki czemu łatwiej jest rozczesać włosy w delikatny sposób. Jest szczególnie polecana osobom, dla których stosowanie grzebienia wiązało się z problemami w postaci plątania się pasm. Ponadto pomaga ona ściągać z włosów sebum, dlatego zazwyczaj chwalą ją użytkownicy, którzy mają problem z przetłuszczaniem się skóry głowy.

Szczotka z naturalnym włosiem może być dobrym wyborem, jeśli włosy są bardzo cienkie i podatne na uszkodzenia. Jednak należy pamiętać, że jeśli skóra głowy szybko się przetłuszcza, to naturalne włosie nie zawsze się sprawdza. Naturalne włosie często jest bardzo elastyczne, co może sprawiać, że dokładne rozczesanie pasm będzie trwało dłużej.

Szczotka Tangle Teezer jest zazwyczaj polecana ze względu na swoją specyficzną budowę, która umożliwia w wielu przypadkach łatwiejsze rozplątanie pasm bez dyskomfortu. Warto pamiętać, że ma ona rozmaite odmiany i należy wybrać odpowiednią do swojego typu włosów. Klasyczna szczotka Tangle Teezer przeznaczona jest do pasm kręconych, które są cienkie lub średniej grubości. Jeśli włosów jest więcej lub są grubsze, koniecznie należy zwrócić uwagę na długość wypustek, ponieważ w klasycznej wersji mogą się one okazać zbyt krótkie.

Bez względu na wybraną szczotkę należy pamiętać, że obecnie coraz częściej radzi się, aby czesać włosy z nałożoną odżywką na mokro. Dotyczy to zwłaszcza włosów kręconych i delikatnych, które czesane na sucho uszkadzają się. Szczotki drewniane, podobnie jak szczotka Tangle Teezer mogą być używane w obydwu wersjach czesania włosów. Natomiast szczotka z naturalnego włosia przeznaczona jest raczej do rozczesywania włosów, gdy te całkowicie wyschną.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *