fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=webwomen.pl%2Fnajlepsi-przyjaciele-twojej-fryzury-suszarki-prostownice-lokowki%2F&data=2017-10-12&tytul=Najlepsi przyjaciele Twojej fryzury – suszarki, prostownice, lokówki): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/fluid-magazine/header.php on line 36
Home > MODA > Najlepsi przyjaciele Twojej fryzury – suszarki, prostownice, lokówki

Najlepsi przyjaciele Twojej fryzury – suszarki, prostownice, lokówki

Każda kobieta marzy o tym, aby cieszyć się pięknymi i zadbanymi włosami. Niestety do ich pięknego wyglądu nie wystarczy spożywanie witamin i odpowiednia dieta, ale również dobrej jakości narzędzia, które ułatwiają codzienną pracę z prostownicą. Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się do domowego użytku? Na co warto zwracać uwagę, kiedy decydujemy się na zakup?

Suszarki do włosów

Znana i ceniona. Wiele osób uważa jednak, że suszenie włosów suszarką osłabia je i matowi. Jest to po części prawda, jednak producenci skonstruowali suszarki z jonizacją , która sprawia, że włosy się nie elektryzują i mają piękny połysk. Funkcja chłodnego powietrza sprawia, że suszenie jest w pełni bezpieczne. Oczywiście takie suszenie zajmuje trochę więcej czasu, jednak jest zdrowsze od tradycyjnego suszenia gorącym nawiewem. Tak więc przed zakupem zwracamy uwagę na:

 • Opcję jonizacji,

 • Kilka stopni temperatury,

 • Gabaryty (duże suszarki są ciężkie i nieporęczne).

Lokówki do włosów

Lokówki służą do tego, aby tworzyć na włosach ciekawe skręty. Loki sprawiają, że twarz wygląda młodziej. Takie fryzury nie są stosowane jedynie na wielkie wyjścia, takie jak na przykład wesele. Kobiety kręcą włosy do pracy, czy nawet na zakupy. Dzięki temu czują się piękne i zadbane. Lokówka musi mieć jednak powłokę teflonową, aby nie palić włosów tak, jak tradycyjne lokówki wykonane z najtańszych tworzyw. Warto również zakupić prostownicę, która dzięki owalnemu kształtowi daje możliwość kręcenia naturalnych, pięknych fal. Oczywiście warto spojrzeć na rodzaj obrotowej rączki, która ochroni nas przed możliwym poparzeniem. Kiedy decydujemy się na zakup lokówki, zwracajmy więc uwagę na:

 • Teflonowe miejsce grzania,

 • Obrotową rączkę,

 • Moc urządzenia,

 • Czas nagrzewania (istotny, kiedy rano zależy nam na czasie).

Prostownice do włosów

Prostownica to chyba najczęściej kupowany gadżet przez kobiety. Proste włosy są eleganckie i wyglądają na zadbane. Niestety dobrej jakości prostownica kosztuje dużo. Kiedy wybieramy dany produkt, musimy zwrócić uwagę na maksymalną temperaturę. Zazwyczaj jest to 220 stopni Celsjusza, jednak niektóre potrafią uzyskać nawet 240 stopni. Oczywiście taka temperatura jest niewskazana, jednak kobiety, które wykonują zabieg keratynowego prostowania, z pewnością docenią tak duże możliwości prostownicy. Na co dzień zaleca się stosowanie temperatury nieprzekraczającej 160 stopni, ponieważ wyższa może nieodwracalnie zniszczyć konstrukcję włosa przy nadmiernym stosowaniu. Wiele nowych modeli zawiera drobinki keratyny i innych minerałów, dzięki czemu struktura włosa nie jest aż tak narażona na zniszczenia, jak w przypadku tańszych prostownic. Kiedy więc kupujemy prostownicę, zwracajmy uwagę na:

 • Maksymalną temperaturę,

 • Obrotową rączkę,

 • Owalne płytki (możliwość kręcenia pięknych, grubych loków na włosach),

 • Wyświetlacz (możliwość ustawienia konkretnej temperatury, a nie ,,na oko”).

Jak dbać o włosy podczas stylizacji?

Wysoka temperatura oczywiście niszczy włosy, dlatego konieczne jest stosowanie odżywek oraz olejków chroniących przed wysokimi temperaturami.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *