fbpx
    https://sellio.store/pl/page/17/
prosto z wschodu duze modne zestawy bizuterii znajdziesz na maniolo.pl - modne zestawy bizuterii wygodne - szukasz tanie i modne zestawy bizuterii mlodziezowe zajrzyj do nas.
metoda tomatisa warszawa ceny terapia tomatisa http://centrum-timpanica.pl/ Terapia Tomatisa dla niemowlęta oraz samodzielnych – Warszawa. Nakłaniamy do odwiedzenia naszego centrum oraz dobory specjalistycznych usług a konkurencyjnych cen.
Sukienki ciążowe do sesji w przystępnych cenach na lulany.pl, zapraszamy. sukienki ciążowe do sesji Niebanalne sukienki ciążowe do sesji w przystępnych cenach - zapraszamy. Sukienki ciążowe do sesji – idealne rozwiązanie dla wszystkich fotografów zajmujących się takimi zdjęciami. Będąc posiadaczem kilku ich modeli nie musisz się martwic, że któraś z ciężarnych pań nie będzie miała zjawiskowej sukienki, która podkreśli jej stan. Zapraszamy do nas po piękne sukienki do sesji brzuszkowych.     
    https://sorinto.net/pl/zestawy-szlafrokow/ https://cetia.pl/zestawy-szlafrokow/
    10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo 10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo     mobilgarázs 3x5 ár
    https://marketorio.pl/page/7015/    https://asorteo.pl/page/22/    https://home-trends.info/pl/    https://tech-go.info/
Home > URODA > Nadmierna potliwość – skąd się bierze i jak sobie z nią radzić?

Nadmierna potliwość – skąd się bierze i jak sobie z nią radzić?

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu. Pocimy się, gdy temperatura otoczenia jest wysoka, a co za tym idzie, organizm oddaje ciepło. Pocimy się również ze stresu, pod wpływem różnorodnych emocji, ale i wtedy, gdy zmagamy się z chorobami. Jak sobie poradzić z nadmierną potliwością?

Nadmierna potliwość może być uwarunkowana genetycznie. Innym zaś razem stanowi objaw różnorodnych schorzeń. Może towarzyszyć zmianom hormonalnym, zaburzeniom gospodarki organizmu, jak i zatruciom alkoholowym. Pojawia się również pod wpływem zażywania pewnych grup leków, w tym antydepresantów. Niewątpliwie jest problemem uciążliwym, ponieważ nieprzyjemna woń odczuwana jest nie tylko przez osobę zmagającą się z nadmierną potliwością, ale i otoczenie.

Uporanie się z zaburzeniem funkcji gruczołów łojowych może mieć różnorakie kierunki. Wiele zależy od przyczyny nadmiernej potliwości, a tę najlepiej określić po wizycie lekarskiej. Konsultacja wskazana jest w momencie, gdy zauważamy, że pocimy się więcej i częściej niż kiedyś, niekoniecznie w sytuacjach stresujących czy w momencie odczuwania strachu. Wskazaniem do konsultacji jest stan nadmiernej potliwości utrzymujący się przez dłuższy czas, jak i wtedy, gdy woń potu staje się bardzo intensywna i nieprzyjemna.

W jednostkach chorobowych stosowane jest indywidualnie dobrane leczenie, nierzadko farmakologiczne. Nadmierna potliwość może zostać wyeliminowana dzięki zabiegowi chirurgicznego usunięcia gruczołów potowych. Niekiedy stosuje się zabiegi wstrzykiwania toksyny botulinowej, która poraża zakończenia nerwowe, a efekt zahamowanego pocenia się, utrzymuje się nawet 6 miesięcy.

Na co dzień nadmierna potliwość dobrze poddaje się suplementom wpływającym na regulację pracy gruczołów potowych, jak i szerokiej gamie antyperspirantów, w sprayach lub w kulce. Mają za zadanie nie tylko hamować pocenie się, ale i ograniczać nieprzyjemną woń, pozostawiając świeży zapach w miejscu stosowania. Na koniec zaś należy zachowywać podstawowe zasady higieny oraz stawiać na noszenie ubrań wykonanych z przewiewnych materiałów.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *