fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/100-x-x-7-x/Link-profile-belgia-w-belgii-google.be
szukasz modnych i tanich modne zestawy bizuterii dla kazdego zajrzyj do nas. - modne zestawy bizuterii wygodne - na maniolo.pl wlaśnie ruszyla wyprzedaz na nasze modne zestawy bizuterii.
https://www.szkolenia-osjakow.pl/hds kurs na HDS Wieluń Korzystając z naszej oferty kursów zdobędziesz uprawnienia palacza. Jeździsz autem z HDS a nie posiadasz stosownych uprawnień? Szybko zapisz się na kurs na HDS i ciesz się nowymi kwalifikacjami zawodowymi.
odzież ciążowa z chin lulany.pl Odzież ciążowa z Chin - sprawdź na lulany.pl Odzież ciążowa z Chin – alternatywa dla drogich, markowych ubrań. Znajdziesz u nas przede wszystkim ubrania, które zapewnią Ci komfort i wygodę podczas tego pięknego okresu jakim jest ciąża.              https://shopcode.pl/produkt/budyn-na-szybko-caffe-latte-bez-glutenu-celiko-37g/     taśma z rzepem
Home > URODA > Nadmierna potliwość – skąd się bierze i jak sobie z nią radzić?

Nadmierna potliwość – skąd się bierze i jak sobie z nią radzić?

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu. Pocimy się, gdy temperatura otoczenia jest wysoka, a co za tym idzie, organizm oddaje ciepło. Pocimy się również ze stresu, pod wpływem różnorodnych emocji, ale i wtedy, gdy zmagamy się z chorobami. Jak sobie poradzić z nadmierną potliwością?

Nadmierna potliwość może być uwarunkowana genetycznie. Innym zaś razem stanowi objaw różnorodnych schorzeń. Może towarzyszyć zmianom hormonalnym, zaburzeniom gospodarki organizmu, jak i zatruciom alkoholowym. Pojawia się również pod wpływem zażywania pewnych grup leków, w tym antydepresantów. Niewątpliwie jest problemem uciążliwym, ponieważ nieprzyjemna woń odczuwana jest nie tylko przez osobę zmagającą się z nadmierną potliwością, ale i otoczenie.

Uporanie się z zaburzeniem funkcji gruczołów łojowych może mieć różnorakie kierunki. Wiele zależy od przyczyny nadmiernej potliwości, a tę najlepiej określić po wizycie lekarskiej. Konsultacja wskazana jest w momencie, gdy zauważamy, że pocimy się więcej i częściej niż kiedyś, niekoniecznie w sytuacjach stresujących czy w momencie odczuwania strachu. Wskazaniem do konsultacji jest stan nadmiernej potliwości utrzymujący się przez dłuższy czas, jak i wtedy, gdy woń potu staje się bardzo intensywna i nieprzyjemna.

W jednostkach chorobowych stosowane jest indywidualnie dobrane leczenie, nierzadko farmakologiczne. Nadmierna potliwość może zostać wyeliminowana dzięki zabiegowi chirurgicznego usunięcia gruczołów potowych. Niekiedy stosuje się zabiegi wstrzykiwania toksyny botulinowej, która poraża zakończenia nerwowe, a efekt zahamowanego pocenia się, utrzymuje się nawet 6 miesięcy.

Na co dzień nadmierna potliwość dobrze poddaje się suplementom wpływającym na regulację pracy gruczołów potowych, jak i szerokiej gamie antyperspirantów, w sprayach lub w kulce. Mają za zadanie nie tylko hamować pocenie się, ale i ograniczać nieprzyjemną woń, pozostawiając świeży zapach w miejscu stosowania. Na koniec zaś należy zachowywać podstawowe zasady higieny oraz stawiać na noszenie ubrań wykonanych z przewiewnych materiałów.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *