fbpx
    https://sellio.store/pl/page/11/
LINK BUILDING ENGLAND UK - http://www.codeengineers.com/globalseo_english/p2__seo_google_adwords_in_england_link_building_england_uk_googlecouk.html - SEO England UK
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 uprawnienia elektroenergetyczne Łódź https://kursy-energetyczne.pl/lodz/
suknia ciążowa lulany opinie Suknia ciążowa z dostawą do domu - sprawdź, lulany.pl. W bliskiej przyszłości zamierzasz iść na przyjęcie, a jesteś w ciąży i nie wiesz jak się ubrać? Idealne rozwiązanie to wygodna suknia ciążowa, która znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy!     
    https://vonshu.com/pl/kurtki-z-polaru-dla-dzieci/ https://cetia.pl/kurtki-z-polaru-dla-dzieci/
    10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo 10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo     novitus next
    https://marketorio.pl/page/5909/    https://marketeusz.pl/page/914/    https://techtippy.com/en/    https://financial-hits.com/
Home > DZIECI > Mięczak zakaźny u dziecka – jak rozpoznać chorobę?

Mięczak zakaźny u dziecka – jak rozpoznać chorobę?

Mięczak zakaźny to choroba zakaźna skóry, która jest wywoływana przez wirusa z grupy ospy. Najczęściej pojawia się u dzieci w wieku do pięciu lat a także u młodzieży i dorosłych w przedziale wiekowym od 15 do 29 lat. Najbardziej charakterystycznym objawem jest wysypka – pojedyncze, woskowo białe guzki z zagłębieniem w części środkowej, których wymiary wahają się od 2 do 6 mm.

Przyczyny zakażenia

Mięczakiem zakaźnym dziecko może bardzo łatwo się zarazić poprzez kontakt z zakażonymi ręcznikami, odzieżą, zabawkami oraz poprzez bezpośredni kontakt z osobą, która również jest zakażona. Choroba ta najczęściej dotyka najmłodszych do piątego roku życia. Zarazić się można praktycznie w każdym momencie, ale najbardziej na niebezpieczeństwo narażone są dzieci znajdujące się w stanach upośledzonej odporności lub podczas przewlekłego leczenia między innymi lekami immunosupresyjnymi. Wirus częściej atakuje również osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry.

Objawy mięczaka zakaźnego u dzieci

W większości przypadków zakażeń wirusem mięczaka zakaźnego, jedynym objawem jest charakterystyczna wysypka. Na skórze zaczynają pojawiać się woskowo białe, kopulaste lub okrągłe guzki niewielkich rozmiarów, a w ich centralnym punkcie znajduje się niewielkie zagłębienie. Przy próbie wyciskania, wydobywa się z nich kaszowata treść. U młodszych dzieci tego typu zmiany występują najczęściej na twarzy, tułowiu oraz kończynach. Pojawia się ich zazwyczaj od kilku do kilkuset, a czym ich mnie, tym większych rozmiarów nabierają. U młodzieży może dojść do zakażenia mięczakiem zakaźnym drogą płciową i wtedy guzki pojawiają się po wewnętrznej stronie ud oraz na narządach płciowych i okolicy łonowej. Istnieje spore ryzyko, że po zagojeniu się guzków, na skórze pozostaną niewielkie blizny.

Leczenie mięczaka zakaźnego

Mięczak zakaźny w znacznej większości przypadków nie wymaga uporczywego leczenia. Zmiany mogą ustąpić samoistnie i tak zazwyczaj się dzieje w ciągu sześciu do osiemnastu miesięcy. Jeśli jednak guzki są bardzo liczne i nie znikają po upływie kilku miesięcy, a wręcz pojawia się coraz więcej nowych, należy udać się do lekarza specjalisty w celu rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Mięczak zakaźny może być leczony między innymi poprzez łyżeczkowanie zmian, krioterapię, bądź też laser. Istnieje również możliwość mechanicznego wyciskania wykwitów. Po wykonaniu wymienionych zabiegów należy w dalszym ciągu dbać o podrażnioną skórę poprzez stosowanie nalewek jodowych na miejsca, z których usuwane były guzki. W przypadku mięczaka zakaźnego z reguły nie dochodzi do nawrotów.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *