fbpx
eleganckie suknie wieczorowe - belitown - Sprawdź już teraz eleganckie suknie wieczorowe na lulany.pl
oferty noclegowe Trójmiasto misc890 Komfortowe obiekty wypoczynkowe oferują dobre ceny a także rożne propozycje promocyjne. http://kwaternica.pl/ - oferty noclegowe Trójmiasto i mnóstwo różnych lokalizacji. Zapraszamy!
podatek dla firm wozniakiewicz.net opinie 8-315     
sellio   irygator fairywill fw-5020eefero cena   profesjonalna proca myśliwskacytaty na ścianę   bateria do vape pen   fenster 137x152   dziurkacz pojedynczy   akcesoria do krępowania   durex gefuhlsecht classic   mobilgarázs
Home > EDUKACJA > Kurs instruktora pływania, czyli jak zostać zawodowcem?

Kurs instruktora pływania, czyli jak zostać zawodowcem?

Przed rozpoczęciem pracy jako instruktor pływania niezbędna jest wiedza nabyta na kursie, a potwierdzona egzaminem tak jak i umiejętności pływackie. Po ukończonym kursie na instruktora pływania otrzymuje się certyfikat, który potwierdza umiejętności, oraz legitymację uprawniającą do pracy w zawodzie instruktora.

Kurs instruktor pływania – gdzie szukać pracy

Kończąc kurs instruktora pływania, kursanci mogą liczyć na zatrudnienie w wielu pływalniach i ośrodkach szkoleniowych. Poza tym kluby sportowe, pływalnie rekreacyjne, kurorty wypoczynkowe czy nawet placówki edukacyjne chętnie zatrudniają instruktorów pływania.
Zarobki instruktora pływania mogą być kuszące, zwłaszcza w ośrodkach, które oferują wyjazdy na obozy i kolonie, podczas których oferowana jest nauka pływania.

Oprócz instruktora pojawia się także trener pływania. Nie wiesz czym się różnią te dwa zawody? Otóż zasady Polskiego Związku Pływackiego w sprawie przyznawania tytułów licencyjnych rozróżniają dwie kategorie, które dzielimy ze względu na rodzaj i charakter przebytego szkolenia. Instruktor i trener to dwie odrębne specjalizacje. Aby zostać trenerem, trzeba ukończyć zaawansowane szkolenie i spełnić więcej wymagań z zatrudnieniem. Praca trenera związana jest bezpośrednio z indywidualnym przygotowaniem i odrębną opieką nad kursantem.

A jak z finansami? Zazwyczaj pracodawcy oferują umowę zlecenie. Nie jest to zbyt korzystne rozwiązanie, a to ze względu na nierówną liczbę przepracowanych godzin w danym miesiącu lub oferowanie pracy sezonowej, a będąc studentem, taka opcja to fajny zastrzyk gotówki. Jednak w miastach, gdzie pływalnie i akademie oferują naukę pływania przez cały rok, można liczyć na zatrudnienie na umowę o pracę. Wielu instruktorów pływania decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Taki krok to dobry wybór dla tych, którzy oferują swoje usługi w różnych miejscach i mają spore grono klientów, a doświadczenie i spora liczba kursantów znacząco wpływa na wysokość zarobków.

Popularne tagi: kurs trenera personalnego , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.