fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > DOM > Jak zadbać o swój dom?

Jak zadbać o swój dom?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak zadbać o swój dom, nie używając chemii? I podobnie jeśli chodzi o kosmetyki – jakie wybierać, by jak najmniej nieprzyjaznych składników wnikało w głąb skóry? Czy w dobie wszechobecności środków chemicznych da się jeszcze funkcjonować, nie stosując ich? Oczywiście, że się da! A najlepszym sposobem jest wykorzystywanie środków naturalnych, które czyszczą i pielęgnują, a jednocześnie nie podrażniają naszych organizmów.

Brudną łazienkę można z powodzeniem wyczyścić za pomocą takich zupełnie naturalnych składników jak: ocet spirytusowy, soda oczyszczona czy szare mydło. To tylko niektóre pomysły – producenci naturalnych środków czystości dają szeroki wybór produktów. Co się zmieni, kiedy zacznie się korzystać z takich środków? Uniknie się podrażnień skóry i błon śluzowych, alergii, a wnętrza domu będą uwolnione od toksycznych substancji unoszących się w powietrzu. Zamiast tego świeży zapach i wszystko dokładnie wyczyszczone.

Dotychczasowe kosmetyki piętrzące się na łazienkowych półkach można z powodzeniem zastąpić tymi, które zawierają składniki wprost z natury – bez chemicznych dodatków.

Co ciekawe, ta sama sprawa dotyczy jedzenia. Na co dzień spożywamy bardzo dużo przetworzonych pokarmów. Być może nawet nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Aby przetworzona żywność i inne produkty pełne chemii zniknęły z naszych domów (i organizmów), trzeba skłonić się ku naturze. A różnorodność zdrowej żywności, która pochodzi wprost z natury, jak również wielość produktów kosmetycznych czy do sprzątania domu sprawia, że bez problemu można pożegnać się z chemicznymi propozycjami rynkowymi.

Jakie mamy możliwości? Czy zdrowe jedzenie musi być nudne, bez smaku? Wcale nie! Natura wie, co robi, dając nam rozsmakowywać się w przepysznych ciastkach, masłach orzechowych i migdałowych, bakaliach czy ciastach. Wybór jest ogromny, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. A do popicia? Herbata owocowa – z aronii, śliwki czy czernicy. Zupełnie zaskakująca i spełniająca najlepiej swoją funkcję – gasi pragnienie i rozpala kubki smakowe.

 

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *