fbpx
https://codeengineers.com/pl/offer/17-x-x-26-x/pozycjonowanie-w-youtube-wyswietlenia-klikniecia-optymalizacja-irlandia-w-irlandii-google.ie
Dzięki naszym promocją każda z was znajdzie idealne nowoczesne kurtki męskie dla siebie. - wyprzedaż męskie płaszcze - Szukając kurtki męskiej wejdź na maniolo.pl znajdziesz tam codziennie promocje.
nieruchomości na terenie warszawy imielin adm, zapoznaj sie z pelna oferta imielin adm koszty eksploatacyjne we wspolnocie mieszkaniowej imielin adm
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 szkolenia dla elektryków Katowice minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315          https://lulany.pl/pokrowce-tv/     Nowy projekt mtb koszulka damska enduro moto moto krzyż koszulka dh koszulka zjazdowa bmx mx off-road motor terenowy koszulka z krótkim rękawem     opony Gliwice
Home > ZDROWIE > Jak zachować świeżość w ciąży?

Jak zachować świeżość w ciąży?

W trakcie 9 miesięcy noszenia dziecka pod sercem należy za wszelką cenę unikać chorób, schorzeń oraz wszelkiego rodzaju dolegliwości. Dbanie o higienę jest niezwykle istotne, gdyż umożliwia zapobieganie problemom zdrowotnym. Wkładki i regularne podmywanie się to tylko początek wszystkich zaleceń.

 

Na co należy zwracać uwagę w trakcie ciąży?

 

Regularne odwiedzanie ginekologa, chwalenie się brzuszkiem oraz kupowanie ubranek dla dziecka to przyjemne czynności, jednakże nie mogą one zastąpić tego co liczy się o wiele bardziej, czyli dbania o własne zdrowie. Właściwa higiena to podstawa, która umożliwia zapobieganie infekcjom wywołanym przez baterie oraz wirusy. Co rozumie się przez określenie odpowiednia higiena? Przede wszystkim należy się regularnie myć. Rano oraz wieczorem tuż przez zaśnięciem to idealna propozycja, gdyż zbyt częste kąpiele także wpłyną negatywnie na pH pochwy. Do kąpieli należy używać specjalnych płynów do higieny intymnej, które łagodzą, delikatnie myją oraz doskonale radzą sobie w tego typu sytuacjach. Wkładki należy zmieniać regularnie, aby brzydko nie pachniały oraz nie powodowały uczucia dyskomfortu, kiedy są zbyt bardzo wypełnione. Wkładki muszą znaleźć się w toaletce każdej kobiety w ciąży, gdyż to właśnie w tym stanie mają miejsce intensywne upławy. Należy sięgać tylko i wyłącznie po produkty dobrej jakości, gdyż dzięki nim skóra oraz narządy rodne oddychają, a także istnieje mniejsza szansa na wystąpienie infekcji czy zakażenia. Oprócz omówionych powyżej zaleceń konieczne jest sięganie po odpowiednią bieliznę. To nie czas na wkładanie ciasnych czy zbyt małych koronkowych majteczek. W ciąży nosi się wygodne, bawełniane majtki. Nie brzmi to zachęcająco, ale poczucie komfortu w trakcie noszenia dziecka pod sercem jest bardzo ważne i odpowiednia bielizna odgrywa bardzo istotną rolę.

 

Nie można się obejść bez lekarza

 

Mimo, iż dbanie o siebie w ciąży powinno stanowić priorytet każdej mamy nie należy zapominać o regularnym odwiedzaniu ginekologów. W sytuacji, kiedy ciąża przebiega prawidłowo i nie występują żadne większe trudności wizyty odbywają się z co 3, 4 tygodniowymi przerwami. Każdego dnia konieczne jest jednak kontrolowanie ruchów dziecka, gdyż kopnięcia i delikatne przesuwanie się pociechy utwierdza mamę w przekonaniu, że z pociechą wszystko jest w porządku oraz dobrze się rozwija. W ciągu każdego dnia należy doliczyć się minimum 10 kopnięć, które muszą pojawić się w różnych odstępach czasu. Ginekolog w trakcie wizyty upewnia się, że serduszko dziecka bije, zachowane są wszystkie funkcje życiowe oraz rozwija się ono we właściwy sposób. Wkładki są rekomendowane przez wszystkich lekarzy, jednakże nie są one wystarczające. Regularne podmywanie się,  korzystanie z odpowiednich środków do higieny miejsc intymnych oraz unikanie korzystania z publicznych toalet to kolejne zalecenia. Proste zasady są w stanie wiele zmienić, warto mieć to na uwadze.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.