fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/45-x-x-1-33/Duplicate-content-polska-tarnow
pajacyki damskie w niskich cenach - https://lulany.pl/?s=pajacyki+damskie+w+niskich+cenach - Pajacyki damskie w niskich cenach bardzo cieszą się zainteresowaniem
dekoracje ślubne Bełchatów savares Mamy dla Ciebie bardzo korzystne warunki jeśli skorzystasz z pełnej oferty wynajmiemy Ci nasz samochód do dyspozycji. Kompleks naszych usług to nielada okazja. Unikalne dekoracje ślubne? Tylko ze Studio Savares Bełchatów – posiadamy bogatą ofertę asortymentu w atrakcyjnych cenach – zapraszamy!
zegarki tanie na kazda okazje - zapraszamy! zegarki tanie badz zawsze o czasie. sprawdz - tanie zegarki. kochasz zegarki, ale nie chcesz przeplacac? idealne rozwiazanie dla ciebie to zegarki tanie, ktorych zakup nie nadszarpnie zbytnio twojego portfela. posiadamy w swojej ofercie duzy ich wybor. zapraszamy do nas!      głośniki wysokotonowe
Zbiornik na paliwo i olej napędowy on- Zestawy dystrybucyjne i akcesoria. Poznaj asortyment sklepu internetowego TwojeZbiorniki.pl zbiorniki na paliwo
Home > DZIECI > Jak radzić sobie z oparzeniami? Domowe i apteczne sposoby

Jak radzić sobie z oparzeniami? Domowe i apteczne sposoby

Codziennie mamy do czynienia z urządzeniami, ale i sytuacjami, które mogą skutkować oparzeniami. Podczas prasowania, gotowania, choć nie tylko, zdarzają się domowe wypadki i nietrudno o oparzenie. Sytuację w pierwszej chwili można ratować stosując różnorodnie środki apteczne i domowe sposoby.

Poparzenia są różnorako klasyfikowane, jednak większość z nich pozwala zastosować w pierwszej kolejności chłodne okłady czy maści i preparaty kojące oraz przyspieszające gojenie. Zaraz po oparzeniu, kiedy to skóra piecze, staje się zaczerwieniona i mocno podrażniona, można radzić sobie z bólem, polewając poparzone miejsce zimną wodą. Wskazuje się jednak, by była to woda o temperaturze około 20°C, stopniowo coraz zimniejsza. Włożenie na przykład oparzonej ręki od razu do lodowatej wody, może skończyć się zbyt gwałtowną zmianą temperatury i szokiem termicznym.

Kolejno sprawdzają się chociażby specjalne opatrunki hydrożelowe, które nie tylko łagodzą dolegliwości bólowe, ale i chronią naruszone tkanki przed rozwojem infekcji. Hydrożelowe opatrunki w 50% składają się z wody, co pozwala utrzymać wilgotne środowisko na ranie, nie pozwalając jej na przesuszenie. Niestety rana oparzeniowa, która staje się przesuszona, może znacznie trudniej i wolniej zacząć się goić. Opatrunki tego typu są również w stanie zminimalizować ryzyko powstawania blizny.

Inny sposób to stosowanie maści czy preparatów w piankach, w sprayach, które zawierają w swoim składzie środki dezynfekujące i/lub łagodzące, a także chłodzące. Maść Betadine, pianka Panthenol, czy Thermcool w żelu, dobrze sprawdzają się na pierwsze objawy poparzenia. Należy jedynie zwracać uwagę, czy nie doszło do przerwania ciągłości struktur skórnych, ponieważ niektóre składniki mogą podrażniać.

Preparaty radzące sobie z oparzeniami powinny być stosowane w zależności od rodzaju oparzenia, jak i zajętej poparzeniem powierzchni skóry. W przypadku poparzeń, które obejmują głębokie warstwy skóry, tuż po pierwszym etapie chłodzenia specjalnymi opatrunkami czy wodą, należy udać się na pogotowie.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *