fbpx
Home > URODA > Jak przywrócić włosom zdrowy wygląd?

Jak przywrócić włosom zdrowy wygląd?

Wszyscy marzymy o pięknych, gęstych i zdrowych włosach. Niejednokrotnie jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Codzienne zabiegi, którym poddajemy nasze włosy, osłabiają je. Koloryzując, prostując, susząc i kręcąc nasze włosy, narażamy je na niszczenie. Jak zatem odżywić włosy i przywrócić im naturalny, zdrowy wygląd?

Zadbaj o kondycję swoich włosów

Kondycja naszych włosów zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim jednak wpływa na nią stan naszego zdrowia. Wraz z jego pogorszeniem, nasze włosy będą traciły blask, gęstość i będą stawały się coraz słabsze. Jeśli zadbamy o poprawny stan naszej gospodarki hormonalnej, wartościową dietę bogatą w witaminy oraz mikro i makroelementy nasze włosy podziękują nam za to. Ponadto pamiętać musimy o codziennej pielęgnacji włosów i nienadużywanie zabiegów stylizacji.

Oczywiście powyższe zalecenia są czynnikami, które są podstawą pięknego, zdrowego wyglądu naszych włosów.

Bardzo ważne jest również to, aby nie myć naszych włosów zbyt często. Powinniśmy to robić tylko wtedy, kiedy włosy tego potrzebują. Warto zwrócić uwagę na to jak myjemy włosy. Właściwa technika odgrywa tutaj znaczącą rolę. Należy myć przede wszystkim skórę głowy. Ponadto cały zabieg należy wykonywać delikatnie. Zbyt mocno i gwałtowne mycie włosów może powodować ich uszkadzanie, gdyż podczas mycia otwierają się łuski włosów. Powinniśmy tak ustawić wodę, aby była ona letnia i używać sprawdzonych, odpowiednich dla naszych włosów kosmetyków.

Aby nasze włosy zachwycały pięknym wyglądem, powinniśmy odpowiednio je odżywiać. Jak to zrobić? To bardzo proste. Regularnie, ale nie za często, stosuj produkty przeznaczone do odżywiania włosów. Mogą to być maski do włosów, odżywki, wcierki. Jednak zanim kupisz kosmetyk, zwróć uwagę na składniki aktywne w nim zawarte.

Unikanie przegrzewania i wysokich temperatur również poprawi stan naszych włosów.

Co jeszcze możemy zrobić dla naszych włosów?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także udanie się do salonu fryzjerskiego. W salonach to eksperci zajmą się regeneracją naszych włosów, wykorzystując zabiegi przy pomocy sprawdzonych marek jak:

  • Joico
  • Seishin
  • Wella

Profesjonalne kosmetyki i sprzęty fryzjerskie mogą zdziałać cuda! Fryzjerstwo SecondHair Clinic oferuje wiele wartościowych i specjalistycznych usług, w tym zabiegi regeneracyjne, po których nasze włosy staną się piękne, lśniące i odbudowane.

W salonach możemy uzyskać także szereg porad odnośnie tego, jak prawidłowo mamy zadbać o skórę głowy oraz włosy. Eksperci polecą nam również kosmetyki i akcesoria, które w ich salonie cieszą się największą popularnością i skutecznością.

Podsumowując zebrane w tekście porady, aby przywrócić naszym włosom zdrowy wygląd, musimy przede wszystkim zadbać o:

  • dostarczanie im odpowiednich składników odżywczych, witamin i mikroelementów;
  • ich właściwą pielęgnację i regularne odżywianie.

Ponadto możemy skorzystać z usług ekspertów, którzy profesjonalnie zajmą się regeneracją naszych włosów.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.