fbpx
    https://sellio.store/pl/page/61/     https://fashionetta.org/pl/page/61/     https://home-partner.org/pl/page/61/     https://car-paradise.org/pl/page/61/     https://car-accessories.net/pl/page/61/     https://modeo-shop.com/pl/page/61/     https://wibratory.net/pl/page/61/     https://etui-empire.com/pl/page/61/     https://e-papierosy.org/pl/page/61/     https://ero-land.org/pl/page/61/     https://lampy-sklep.com/pl/page/61/     https://desteo.org/pl/page/61/     https://shopara.org/pl/page/61/     https://shopme-online.org/pl/page/61/     https://shopinio.org/pl/page/61/     https://shopopolis.org/pl/page/61/     https://shoporama.org/pl/page/61/     https://desuto.org/pl/page/61/     https://shopsy-online.org/pl/page/61/     https://e-shopsy.org/pl/page/61/     https://vandershop.net/pl/page/61/
nowoczesne torby tote - https://maniolo.pl/torby-tote-damskie/ - Sklep lulany.pl jest w posiadaniu nowej kolekcji nowoczesnych torb tote
Spedycja Polska Anglia https://tr.im/zURjP Indywidualnie i bardzo rozsądnie podchodzimy do kazdego zlecenia. Posiadamy zaplecze magazynowe które umożliwia przeczekanie dla ładunków. Chcesz nadać paczkę, ale nie wiesz jak, nie wiesz gdzie no i zależy Ci na jak najlepszej cenie – świetnie trafiłeś – firma Eurotransport świadczy kompleksowe usługi spedycyjne zarówno w Polsce, jak i za granicą m. in. Włochy, Anglia. Wieloletnie tradycja, doświadczenie i rzetelność gwarantują jakość usług na najwyższym poziomie. Oferujemy przewozy całopojazdowe, częściowe, drobnicę oraz paczki do 30 kg, używamy pojazdów typu plandeka, izoterma, chłodnia, meblowóz, blaszak. Posiadamy zarówno auta mniejsze typu busów, jak duże ciężarówki typu tir oraz samochody z przyczepami o ładowności do 24 ton. Wiele z paczek dostarczanych przez naszą firmę dociera do adresata kolejnego dnia. Chcąc przesłać swoją paczkę, czy mebel zgłoś się do profesjonalistów – postaw na niezawodność – postaw na Eurotransport. Najlepsza jakoś, najlepsze ceny!
kurs instruktora personalnego wes.edu.pl Chcesz pracować jako instruktor personalny? Kurs instruktora personalnego jest zatem dla Ciebie!     
    https://viankoshop.com/pl/teodolity/ https://cetia.pl/teodolity/
    https://nowinko.pl/czarny-aniol-i-piekny-aniol-5d-diy-diament-malarstwo-krzyz-zestaw-do-szycia-pelna-kwadratowa-mozaika-ozdoba-do-domu-z-haftem-diamentowym/ https://nowinko.pl/czarny-aniol-i-piekny-aniol-5d-diy-diament-malarstwo-krzyz-zestaw-do-szycia-pelna-kwadratowa-mozaika-ozdoba-do-domu-z-haftem-diamentowym/     kasy fiskalne online Posnet
    https://marketorio.pl/page/5459/    https://gigarket.pl/page/464/    https://withamap.info/en/    https://financial-hits.com/
Home > DZIECI > Jak przekonać dziecko do wizyty u dentysty?

Jak przekonać dziecko do wizyty u dentysty?

Dbanie o zęby już od najmłodszych lat jest jednym z najważniejszych nawyków, jakie rodzice powinni wypielęgnować u swojej pociechy. Co jednak zrobić, jeśli dziecko na najdrobniejszą wzmiankę o stomatologu reaguje wręcz histerycznie, a prośby, ani groźby nie przynoszą żadnych efektów? Oczywiście, można nerwowo wpisać w wyszukiwarkę: stomatolog Toruń (miasto dowolnie zastąpić) i wybrać pierwszego lepszego specjalistę z listy. Nie gwarantuje to jednak nijak, że dziecko przekona się do wizyt u dentysty a dbanie o swój uśmiech przestanie traktować jedynie jak przykry obowiązek. Raz nabytych przyzwyczajeń zaś niesamowicie ciężko się pozbyć, dlatego warto się postarać, aby pierwsze stomatologiczne doświadczenia budziły u dziecka pozytywne skojarzenia. Od czego więc zacząć?

 

Kiedy zacząć dbać o higienę jamy ustnej u dziecka?

Dobrze zacząć oswajać dziecko z higieną uzębienia już od najmłodszych lat. Wybór kolorowych, cieszących oko szczoteczek, czy też smakowych past o dobrym składzie jest obecnie na tyle szeroki, że bez problemu uda się wybrać gadżety z ulubioną postacią z kreskówki lub bajki – a to z pewnością zaciekawi dziecko na tyle, iż będzie sięgać po nie z przyjemnością. Najważniejsze to budować dobre skojarzenia. Bardzo istotnym czynnikiem jest tutaj cierpliwość i delikatność – szorowanie na siłę raczej nie sprawi, że dziecko będzie chciało codziennie po dobranocce umyć zęby.

 

Jak wybrać odpowiedniego stomatologa?

Kiedy kwestię cowieczornej higieny mamy już za sobą pora rozejrzeć się za dentystą, który nie tylko ma przyjaźnie przystosowany dla najmłodszych gabinet, ale i cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród małych klientów i ich rodziców. Najlepszym wyjściem będzie tutaj zasięgnięcie opinii nie w Internecie, a wśród mam, czy też ojców maluchów w podobnej grupie wiekowej. Rozsądną opcją jest również umówienie się z lekarzem bez pociechy i przeprowadzenie wstępnego wywiadu. Zapoznamy się przy okazji z wyposażeniem gabinetu i podejściem stomatologa do najmniejszych pacjentów.

Pierwsza wizyta – od czego zacząć i jak powinna przebiegać?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretnego stomatologa np. z http://www.zdrowy-usmiech.eu/, najlepszą z możliwych opcji jest nie czekanie, kiedy z zębami dzieje się coś złego (jak na przykład wypadanie pierwszych zębów mlecznych), ale pójście z dzieckiem na przegląd, podczas którego będzie miało czas oswoić się zarówno z gabinetem, stomatologiem, jak i z wykonywanymi podczas wizyty czynnościami. Nie zawsze skuteczne jest odwracanie uwagi bajką, czy grą (choć to sprawdzi się w przypadku najmłodszych dzieci). W przypadku kilkulatków najlepiej będzie, jeśli podczas wizyty Ty, lub stomatolog będziecie cały czas opowiadać dziecku co teraz się dzieje, co jest używane i do czego konkretnie służy. Po udanej wizycie z pewnością mała nagroda nie zaszkodzi – najważniejsze jest, aby dziecko miało z wizytą u stomatologa jak najlepsze skojarzenia.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *