fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/15-x-x-1-31/Avarage-Revenue-Per-User-polska-zielona%20gora
Prowadzenie fanpage Toruń - codeengineers - Reklama facebook Toruń
Michał Kołtyś spotkanie otwarte samorzad minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
http://autorelacja.pl/index.php/2020/04/29/antykorozja-czyli-co-warto-wiedziec-o-technologii-antykorozyjnej-i-odpowiedniej-ochronie-powierzchni/ antykorozja minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-437          https://maniolo.pl/karmienie/     360 koronkowe peruki z ludzkich włosów 10-26 Cal prosto 13x4 koronkowa peruka na przód Glueless zamknięcie koronki peruka 150% gęstości dla czarnych kobiet     opony Rybnik
Home > URODA > Hydrolat – woda kwiatowa. Czym jest i do czego służy?

Hydrolat – woda kwiatowa. Czym jest i do czego służy?

Hydrolat, inaczej woda kwiatowa lub roślinna, jeszcze do niedawna był uważany w kosmetologii za produkt bezwartościowy. Jednak obecnie, coraz częściej doceniane są jego walory nawilżające, łagodzące i odżywiające.

Powstaje on w procesie destylacji różnych gatunków roślin przy pomocy pary wodnej. Hydrolaty mają pH bardzo zbliżone do naturalnego, przez co są delikatniejsze niż olejki zapachowe i stanowią ukojenie dla skóry suchej i zmęczonej. Wybieramy je w zależności od stanu i rodzaju cery. Dla skóry suchej najlepsza będzie woda różana, gdyż ma działanie antyoksydacyjne i oczyszczające, a dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne. Można jej używać zamiast toniku. Hydrolat z kwiatów pomarańczy jest idealny do skóry dojrzałej lub zmęczonej i szarej, gdyż dodaje jej blasku i ujędrnia, a także uelastycznia oraz wzmacnia naczynia krwionośne (polecany jest szczególne osobom mającym problem z rozszerzonymi naczynkami).

Dla cery tłustej polecana jest woda oczarowa, ponieważ ma ona właściwości oczyszczające i ściągające rozszerzone pory, a także zmniejsza wydzielanie sebum (łoju skórnego) i wspomaga ukrwienie. Skutecznie działa również jako środek do pielęgnacji cery naczynkowej. Hydrolat stworzony z lawendy wąskolistnej jest przeznaczony do cery mającej skłonności do stanów zapalnych, ponieważ bardzo dobrze odświeża i wspomaga napięcie naskórka.

Zapach hydrolatu jest subtelniejszy niż olejków eterycznych, jednak może mieć zupełnie inny aromat, dlatego najlepiej kupić najpierw małe opakowanie, aby przekonać się czy zapach produktu nam odpowiada. Używając go jako toniku – rano i wieczorem, należy spryskać nim skórę, odczekać chwile, aż się wchłonie i zetrzeć resztki przy pomocy płatków kosmetycznych. Osoby borykające się z cerą alergiczną również mogą stosować hydrolaty, jednak wtedy zalecane jest rozcieńczenie w proporcjach 1:1.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *