fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > ZDROWIE > Higiena rąk – dlaczego jest tak ważna?

Higiena rąk – dlaczego jest tak ważna?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z iloma zarazkami ma się styczność każdego dnia. W każdym miejscu jest się narażonym na kontakt z groźnymi bakteriami. Warto wiedzieć jak zadbać o higienę nie tylko we własnym domu, ale szczególnie w miejscach w publicznych, gdzie zarazków jest najwięcej.

 

Bakterie w miejscach publicznych

 

Chorobotwórcze drobnoustroje są niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Każdego dnia człowiek ma styczność z bakteriami, które są odpowiedzialne między innymi za zakażenia układu pokarmowego czy choroby skóry. Kiedy zwracać szczególną uwagę na higienę rąk?

 

– w miejscach publicznych dotykając lub korzystając z następujących przedmiotów: klamki, kasowniki w autobusach, poręcze schodów, wózki na zakupy, dozowniki mydła, suszarki do rąk, a także przewijaki, ubrania w sklepach

– codziennie podczas korzystania z przedmiotów takich jak karty płatnicze, banknoty, monety, włączniki światła, a nawet prywatny telefon komórkowy

– podczas pracy ze służbowym komputerem, myszką czy telefonem

 

Codziennie dotyka się przedmiotów, z którymi styczność ma wiele osób. Na rękach przenosi się bakterie, które łatwo mogą trafić do organizmu i wywołać w nim poważne szkody. Warto więc wiedzieć jak zadbać o prawidłowa higienę rąk i zapewnić sobie bezpieczeństwo.

 

Jak uchronić się przed bakteriami w domu i w miejscach publicznych?

 

Podstawową zasadą prawidłowej higieny rąk jest ich częste i dokładne mycie. Niestety czasami to nie wystarczy. Antybakteryjne produkty pomogą w utrzymaniu higieny i pozbędą się wszystkich niebezpiecznych bakterii i zarazków. Oprócz tego wspomogą też naturalną barierę ochronną skóry. Takie właściwości mają między innymi antybakteryjne mydła Protex, Carex czy Dettol. W domu warto używać antybakteryjnego mydła w płynie lub w kostce, o pH przyjaznym dla skóry, testowanym dermatologicznie. Poza domem o higienę rąk zadbają specjalne żele, które są bardzo wygodne ze względu na niewielki kształt opakowania. Żel wystarczy rozprowadzić na dłoniach, bez konieczności używania wody. Warto też zaopatrzyć się w antybakteryjne chusteczki do rąk, twarzy i ciała. Dbanie o higienę rąk nie wymaga wiele wysiłku, a zapewnia ochronę przed wszechobecnymi, bardzo groźnymi bakteriami. Wystarczy zaopatrzyć się w antybakteryjne produkty, takie jak mydło, żel czy chusteczki, by mieć pewność, że dłonie są odpowiednio chronione, a przede wszystkim czyste.

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *