fbpx
Home > DZIECI > Fizjoterapia w astmie oskrzelowej

Fizjoterapia w astmie oskrzelowej

Mnogość schorzeń, które mogą dotknąć człowieka w każdej chwili jego życia jest niemal niepoliczalna. Choroby, które pojawiają się wciąż na całym świecie, pomimo ogromnych postępów w medycynie, sieją strach i obawę przed zainfekowaniem. Dość powszechnym zjawiskiem jest astma oskrzelowa, która jest schorzeniem uciążliwym, a w przypadku powikłań, również niebezpiecznym. Na szczęście wraz z rozwojem fizjoterapii, może ona przynieść ulgę również we wspomnianej astmie oskrzelowej. Szukając odpowiedniego fizjoterapeuty, warto zwrócić uwagę na fizjoterapeuta warszawa, ponieważ poziom oraz możliwości tamtejszych gabinetów są ogromne. W przypadku astmy oskrzelowej fizjoterapia może pomóc w prawidłowym oddychaniu oraz w znacznym stopniu zapobiegać deformacjom, którym może ulec układ oddechowy. Z czasem, może ona również przywracać prawidłowe oddychanie, co będzie ogromną ulgą dla chorego. Najważniejszą jednak funkcją fizjoterapii jest wiedza dla pacjenta, na temat tego, jak radzić sobie na co dzień z niewydolnością oddechową, która często jest stałym elementem schorzenia, jakim jest astma oskrzelowa. Fizjoterapia w swoim podstawowym założeniu związana jest z wysiłkiem fizycznym, który pozwala na wzmocnienie mięśni wdechowych, a tym samym zmniejszenia zjawiska duszności. Dodatkowo ma ona wpływ na metabolizm beztlenowy, co jest niezwykle ważne, jeżeli chodzi o ulgę oraz jakość życia chorego. Ćwiczenia, które najczęściej wykonuje się z chorym to ćwiczenia interwałowe, a także ćwiczenia w miejscu, gdzie występuje wysycenie parą wodną, czyli na przykład basenie. Można również zastosować ćwiczenia z tzw. Obciążeniem submaksymalnym, ale tylko pod warunkiem wcześniejszego przygotowania do takiego typu wysiłku, przez wzgląd na jego bardzo wysoką jego intensywność. Dlatego też taka forma ćwiczeń musi uwzględniać indywidualne możliwości oraz kondycję fizyczną chorego.

Istota rehabilitacji

Każdy uraz układu kostnego, nawet taki, który wydawać się będzie nic nie znaczącym, małym wypadkiem, może przynieść nieoczekiwane konsekwencje w postaci przewlekłych schorzeń, ogromnego bólu i problematycznego leczenia. Często również uraz, który był leczony ambulatoryjnie wymaga rehabilitacji w czasie jak najkrótszym od zakończenia leczenia. Niestety część pacjentów dotkniętych takim schorzeniem najczęściej bagatelizuje zalecenia lekarzy i nie podejmuje rehabilitacji w ogóle. To nieodpowiedzialne, ale niestety powszechne zachowanie wśród pacjentów skutkuje oczywiście z czasem komplikacjami, które nie są już tak proste do wyleczenia, jak prosta mogłaby być  odpowiednia rehabilitacja. Niestety pacjenci nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, zwłaszcza, że rehabilitacja nie zawsze musi wiązać się z bólem i niedogodnościami, a przecież jest gwarantem pełnego powrotu do zdrowia. Niestety wśród mieszkańców miast najczęściej pełen powrót do zdrowia koliduje na przykład z obowiązkami w pracy i niestety zostaje zaniedbany. Pacjenci często odkładają również zgłoszenie się na rehabilitację do czasu, kiedy planują mieć więcej wolnego czasu, a czas ten po prostu nie nadchodzi. W związku z tym, że nie czują bólu lub innych dolegliwości dochodzą z czasem do wniosku, że ich stan zdrowia polepszył się na tyle, że nie potrzebują pomocy. W taki sposób powstaje błędne koło schorzenia i braku możliwości powrotu do pełnego zdrowia. Najczęściej odpowiednie leczenie to właśnie rehabilitacja w warszawie. Pierwszorzędnym zadaniem rehabilitacji jest usprawnianie tych części ciała, z którymi pacjent ma problemy, poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz zabiegi. Przebieg rehabilitacji zależeć będzie zarówno od stanu pacjenta oraz jego nastawienia, ale również od odpowiedniego fizjoterapeuty, który będzie potrafił odpowiednio przeprowadzić rehabilitację oraz  będzie miał odpowiednie nastawienie do pacjenta. Jednak równie ważnym jej zadaniem jest tzw. Funkcja neuropsychologiczna, dzięki której uraz, którego pacjent doświadczył, a przede wszystkim jego konsekwencje nie są tak uciążliwe na co dzień. W tym zakresie rehabilitacja pokazuje pacjentowi jak rozwiązywać problemy takie jak ograniczenia zarówno osobiste, jak i społeczne. Ta funkcja ma również ogromny wpływ na reintegrację, czyli pełny powrót do społeczeństwa po hospitalizacji i długiej chorobie. Jest to przeważnie długotrwały i żmudny proces, ale tak naprawdę tylko on może pozwolić na powrót pacjenta do pełni sił, a tym samym do normalnego życia.

http://brode-et-reve.over-blog.com/

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *