fbpx
Home > DOM > Dom pełen drzew – tapety z lasem

Dom pełen drzew – tapety z lasem

Szukając idealnej dekoracji do mieszkania, zazwyczaj koncentrujemy się na dwóch bardzo ważnych elementach: kolorystyce oraz atmosferze. Niełatwo jest jednak znaleźć wzory, które byłyby satysfakcjonujące równocześnie pod oboma tymi względami. Czy więc z góry musimy nastawić się na kompromisy? Zdaniem eksperta, którego zaprosiliśmy dziś do rozmowy – absolutnie nie. Opowiedział nam on o zaletach, jakie posiada pewna szczególna tapeta. Las to motyw wyjątkowy, a wciąż relatywnie rzadko wykorzystywany na domowych dekoracjach. A to wielka szkoda! – rozpoczyna swoją wypowiedź ekspert. Przekonajcie się sami, dlaczego proponowana przez niego tematyka tak dobrze sprawdza się jako tapeta ścienna. Las to motyw, który koniecznie należy wziąć pod uwagę planując domową aranżację!

W gęstwinie drzew

Co więc jest takiego wyjątkowego w wizerunku drzew, że dekoracje z nimi stają się aż tak interesujące? Aby rozwiać nasze wątpliwości, właśnie od tego pytania zaczęliśmy rozmowę z ekspertem z firmy Myloview.

– W przeszłości panowała moda na tapety o bardzo neutralnych, uniwersalnych wzorach. Na ścianach dominowały więc wszelkiego rodzaju figury geometryczne, powtarzalne schematy, zwielokrotnione kształty. Dziś takie podejście traci na popularności. Nowoczesne dekoracje są projektowane raczej tak, aby dało się je kreatywnie wpleść w większe aranżacje… A nawet uczynić ich głównym elementem! Tak jest właśnie w  przypadku tapet przedstawiających las. Różnorodność tego typu wzorów pozwala wykorzystać je niemal w każdym pomieszczeniu. Wystarczy tylko dobry pomysł – od niego wszystko się zaczyna!

Dwukolorowa tapeta: las brzozowy

tapeta las brzoza

Tapeta zwykle kojarzy nam się z dekoracją, która nie rzuca się szczególnie w oczy, elegancko wkomponowując się w dane pomieszczenie. Czy osoby przyzwyczajone do takich rozwiązań powinny więc zrezygnować z tapet przedstawiających drzewa lub las? Nasz ekspert ma na to pytanie  gotową odpowiedź.

– Oczywiście, że nie! Choć tapety z lasem potrafią w bardzo interesujący sposób wzbogacić kolorystykę danego wnętrza (zarówno o żywe odcienie zieleni, jak i ciepłe, jesienne barwy), to mogą być również bardzo stonowane, czy wręcz minimalistyczne. Za najlepszy przykład niech posłużą wzory przedstawiające brzozy. Te charakterystyczne drzewa mają w sobie coś subtelnego. Tapeta z lasem brzozowym rozjaśnia pomieszczenie, nadając mu równocześnie łagodnego, pogodnego charakteru. Tego rodzaju wzory idealnie będą pasować więc do sypialni lub spokojnego salonu. Mogą się sprawdzić także i w kuchni. Tapeta ścienna przedstawiająca las brzozowy, to również doskonały wybór do wnętrz jasnych, nowoczesnych, wyposażonych w białe meble.

Pogodna tapeta – las w pokoju dziecięcym

tapeta las dzieciecy

Sypialnia dziecięca to jedno z tych miejsc w mieszkaniu, do których pasują bardziej kreatywne, kolorowe i wyraziste dekoracje. Czy również tam możemy wykorzystać więc tapety z lasem?

– Las jako temat dekoracji dziecięcych to znakomity wybór. Właśnie pośród drzew żyją zwierzęta uwielbiane przez najmłodszych: wiewiórki, zające, niedźwiedzie, jeże. Las jest również miejscem akcji wielu  znanych i popularnych bajek oraz baśni. Jak więc łatwo zauważyć – miejsce to nie tylko zachwyca swoim pięknem, ale także przywołuje same przyjemne skojarzenia! Dlatego też dużo tapet przedstawiających las zaprojektowano właśnie z myślą o maluchach. Przykładowo w ofercie Myloview odnajdziecie bardzo kolorowe, pogodne i radosne wzory, idealne do dziecięcej sypialni. Weseli mieszkańcy leśnych zakątków będą towarzyszyć dziecku całą dobę, dostarczając mu poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu.

Dekorując mieszkanie w stylu skandynawskim

tapeta las zdjęcie

Styl skandynawski z każdym rokiem staje się coraz modniejszy. Kolejne osoby doceniają jego praktyczność, a zarazem subtelny urok, płynący z użycia pastelowych barw oraz naturalnych materiałów. Sceptycy zarzucają mu jednak zbyt duży minimalizm, sugerując że przesadna skromność ujmuje takim wnętrzom komfortu. Zdaniem zaproszonego do rozmowy eksperta, tapeta z lasem może być sposobem na kompromis pomiędzy tymi dwoma poglądami.

– Styl skandynawski, aby zachować estetyczną spójność, musi ograniczyć się do jasnych kolorów, naturalnych materiałów oraz motywów kojarzących się z przyrodą oraz prostotą. To faktycznie zawęża nieco aranżacyjne możliwości. Jeżeli więc sami nie lubimy ograniczać się podczas planowania dekoracji mieszkania, to tapeta z lasem może być właśnie rozwiązaniem dla nas. Z jednej strony pozostaje ona spójna ze stylem skandynawskim, z drugiej natomiast – dodatkowo wzbogaca ogólną kolorystykę wprowadzając żywsze barwy.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *