fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/84-x-x-1-x/Keyphrase-polska
adwords piotrków trybunalski - codeengineers opinie - Co oferuje Global SEO
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6 Michał Kołtyś opinie http://biznesowy24.pl/michal-koltys-czerp-wiedze-i-podnos-swoje-kwalifikacje/
lulany reviews http://lulany.com/      power bank 50000mah
Zbiornik na paliwo i olej napędowy on- Zestawy dystrybucyjne i akcesoria. Poznaj asortyment sklepu internetowego TwojeZbiorniki.pl zbiorniki na paliwo
Home > ZDROWIE > Dlaczego warto zdejmować soczewki kontaktowe na noc?

Dlaczego warto zdejmować soczewki kontaktowe na noc?

Coraz bardziej popularne soczewki kontaktowe pozwalają wielu aktywnym osobom, cieszyć się wyraźnym obrazem oraz profesjonalną korekcją wzroku. Warto jednak pamiętać o ich prawidłowej eksploatacji i przestrzeganiu podstawowych zasad użytkowania. Zbyt często powtarzanym błędem wielu użytkowników jest zasypianie w szkłach korekcyjnych nieprzystosowanych do takiego trybu noszenia, co może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Dlaczego powinniśmy zdejmować soczewki przed położeniem się do łóżka?
<h2>Spanie w soczewkach może powodować poważne infekcje oczu…</h2>
Niestety wciąż wiele osób w naszym kraju nie posiada odpowiedniej wiedzy, jak prawidłowo użytkować soczewki kontaktowe. Pomimo wielu zalet szkieł, trzeba pamiętać o ich prawidłowym użytkowaniu. W przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe przylegają bezpośrednio do gałki ocznej, co po wielu godzinach noszenia może powodować jej dyskomfort oraz wysuszenie. Dzieję się tak, gdyż po całym dniu noszenia soczewek ich nawilżenie zaczyna słabnąć, co sprawia, że trzeba poddać je odpowiedniej pielęgnacji oraz dać odpocząć naszym oczom.

W normalnych warunkach soczewki powinno nosić się od kilku do maksymalnie kilkunastu godzin w czasie doby, pomijając oczywiście soczewki przystosowane do trybu dzień/noc. Idąc spać w soczewkach, które wcześniej nosiliśmy cały dzień, możemy pozwalać na rozwijanie się na ich powierzchni różnych niebezpiecznych bakterii i wirusów. Pozwalamy jej również na wysychanie bezpośrednio na powierzchni naszego oka. Tak używana soczewka może powodować nieprzyjemne, a co gorsza niebezpieczne stany zapalne oraz infekcje naszych oczu. Istnieją drastyczne przykłady osób, które tak używając <strong>szkła kontaktowe</strong>, doprowadziły do trwałego uszkodzenia swojego wzroku.
<h3>O czym warto pamiętać używając soczewki kontaktowe?</h3>
<strong>Nosząc szkła korekcyjne pamiętajmy o ich zdjęciu przed położeniem się spać</strong>. Nasze oczy muszą mieć czas na to, aby zregenerować naturalny film łzowy, który dokładnie je nawilży. Po zdjęciu soczewek warto też, zadbać o ich prawidłową pielęgnację z użyciem profesjonalnych płynów do soczewek, które zdezynfekują i wyczyszczą jej powierzchnię. Dobrze, abyśmy nasze soczewki przechowywali w odpowiednim pojemniczku, wypełnionym płynem, dzięki czemu zapewnimy świeżość ich materiału przed kolejną aplikacją.

<strong>Soczewki kontaktowe to świetny sposób na profesjonalną korekcję różnych wad ludzkiego wzroku</strong>, jednak podczas ich użytkowania trzymajmy się rad oraz zaleceń okulistów. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości nie ryzykujmy i udajmy się na konsultację u profesjonalisty, który wskaże nam najlepsze rozwiązania i wytłumaczy nam, jak prawidłowo korzystać z soczewek kontaktowych.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *