fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=webwomen.pl%2Fczym-jest-oczyszczanie-jelit-i-jak-czesto-nalezy-je-wykonywac%2F&data=2017-09-29&tytul=Czym jest oczyszczanie jelit i jak często należy je wykonywać): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/fluid-magazine/header.php on line 36
Home > ZDROWIE > Czym jest oczyszczanie jelit i jak często należy je wykonywać
oczyszczanie jelit

Czym jest oczyszczanie jelit i jak często należy je wykonywać

Czym jest oczyszczanie? Oczyszczanie to proces detoksykacji organizmu, który polega na pozbawieniu organizmu z zanieczyszczeń oraz szkodliwych produktów, które powstają w wyniku procesów biologicznych w organizmach ludzkich.   Dzięki odpowiedniej diecie możemy oczyścić nasz organizm z toksyn.  Często stosuje się monodietę lub głodówkę.

Oczyszczanie jelit z zalegających produktów przemiany materii w tym resztek pokarmowych zapobiega powstawaniu wielu chorób układu pokarmowego. Zalegające resztki pokarmowe negatywnie wpływają na prace jelit oraz na ogólną kondycję naszego zdrowia. Dieta która jest uboga w produkty zawierające błonnik oraz brak aktywności fizycznej sprzyja powstawaniu kamieni kałowych w jelitach.

Odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna to naturalny sposób oczyszczania jelit z zalegających resztek pokarmowych. Aby przyspieszyć proces detoksykacji organizmu warto zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną, która przyczynia się do lepszych efektów. Dzięki niej nasz organizm oczyści się w szybszym tempie. Należy dostosować intensywność  treningu do rodzaju diety. Zalecane są regularne spacery lub joga. Joga to świetny rodzaj aktywności który oprócz oczyszczeniu organizmu oczyści nasz umysł. Poprzez medytację, człowiek pozostanie w odpowiedniej kondycji  psychicznej przejdzie przez proces oczyszczania. Odpowiedni oddech potrafi przyczynić się do odkwaszenia organizmu oraz wpływa na lepsze samopoczucie. Odpowiednio dotlenione komórki organizmu regulują jego gospodarkę kwasowo-zasadową.

Dlaczego warto się oczyszczać?  Oczyszczanie przynosi wiele pozytywnych skutków. Każdego dnia organizm ludzki narażony jest na wszelakie zanieczyszczenia, wynikające z szybkiego życia w mieście, zanieczyszczeniem powietrza, wody oraz pożywienia. Brak czasu, nieregularny tryb życia jest również przyczyną do nadmiernego obciążenia organizmu toksycznymi substancjami. Zbytnie zanieczyszczenie organizmu prowadzi do powstawania wielu chorób oraz obciąża nasze układy. Detoksykacja niweluje skutki stresującego tryby życia, który przede wszystkim przyczynia się do zakwaszenia organizmu.

Najlepszym okresem w ciągu roku na oczyszczanie jest wiosna. Wiosną wszystkie organizmy żywe budzą się do życia.  Należy przeprowadzać takie oczyszczenie każdego roku. Warto wtedy zadbać o swój organizm po zimie. Dzięki temu poprawimy swoją  odporność.  Dzięki oczyszczeniu odzyskamy siłę do życia, więcej energii oraz jasność umysłu. Poprawi się poziom naszej kreatywności. Osiągniemy równowagę – zarówno psychiczną, fizyczną jak i duchową. Poprzez oczyszczenie zyska na tym nasz wizerunek. Skóra stanie się jaśniejsza, bardziej promienna, włosy lśniące, a paznokcie w końcu przestaną się łamać.

Warto dobrać oczyszczanie do potrzeb naszej organizmu. Każdy jest indywidualny i każdy potrzebuje innych bodźców. Indywidualna dieta i plan treningowy dostosowany do trybu życia oraz stanu zdrowia przyniesie pozytywne skutki. Każdej wiosny odrodzimy się na nowo.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *