fbpx
    https://sellio.store/pl/page/76/
Prowadzenie fanpage Kujawsko-Pomorskie - codeengineers - Media społecznościowe Włocławek
W naszej ofercie znajdziesz różne kursy i szkolenia, które podniosą Twoje kwalifikacje. uprawnienia G2 Wieluń https://www.szkolenia-osjakow.pl/uprawnienia-cieplne Uprawnienia SEP to nie tylko uprawnienia dla elektryka. To także uprawnienia G2 Łódź, czyli uprawnienia cieplne. Podnieś swoje kwalifikacje i zapisz się już dziś.
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 2020 podatkach w zmiany minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315     
    https://rerekum.com/pl/dyktafon-cyfrowy/ https://maniolo.pl/dyktafon-cyfrowy/
    10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo 10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo     kasa Novitus
    https://marketorio.pl/page/3074/    https://megaoffer.pl/page/77/    https://webkaren.info/en/    https://it-hits.info/
Home > ZDROWIE > Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna

O ciąży pozamacicznej mówimy wówczas, gdy zarodek zagnieżdża się w jajowodach zamiast w jamie macicy. Jest to sytuacja zagrażająca zdrowiu i życiu matki. Urodzenie się dziecka zagnieżdżonego poza macicą obarczone jest dużym ryzykiem. Przyczyn ciąży pozamacicznej najczęściej należy upatrywać w występujących wadach dróg rodnych kobiety.

Kobieta, która zaszła w ciążę pozamaciczną powinna pozostawać pod ścisłą kontrolą ginekologa. Po stwierdzeniu tego rodzaju ciąży najlepiej jest od razu udać się do prywatnego gabinetu ginekologicznego specjalisty, który ma doświadczenie w prowadzeniu ciąży pozamacicznej. Pacjentki często polecają sobie prywatny gabinet ginekologiczny we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej.
Prawdopodobieństwo występowania tego rodzaju ciąży wynosi 1 na 100. Wiele z takich ciąż zostaje naturalnie poroniona. Jeśli jednak ciąża pozamaciczna zostaje podtrzymana, konieczne jest ścisłe kontrolowanie stanu zdrowia zarówno przyszłej matki, jak i dziecka i dotyczy to całego okresu ciąży.

Jakie są przyczyny ciąży pozamacicznej?

Szukając przyczyn wystąpienia ciąży pozamacicznej należy zwrócić uwagę na to, czy nie występują zmiany przerostowe, do których doszło w wyniku zapalenia przydatków. Zrosty tego rodzaju najczęściej pojawiają się po przebytych infekcjach bakteryjnych lub grzybiczych w obrębie układu rozrodczego kobiety. Często także kobiety, które mają wrodzone wady jajowodów zachodzą w ciążę pozamaciczną. Są to wady polegające na zwężeniu lub zarośnięciu jajowodów. Zdarza się, że przewlekłe infekcje w obrębie jamy ustnej mogą doprowadzić do powstawania infekcji w obrębie układu rozrodczego kobiety. Dlatego nawet jeśli kobieta czuje się dobrze, ale prześwietlenie wykazało toczący się stan zapalny w szczęce, należy koniecznie doprowadzić do jego całkowitego usunięcia. Inny możliwy powód rozwinięcia się ciąży pozamacicznej jest obecność wkładki antykoncepcyjnej domacicznej (zarówno miedzianej, jak i hormonalnej).

Ciąża pozamaciczna – wczesne objawy

Pacjentki często zastanawiają się, czy test ciążowy jest w stanie wykryć ciążę pozamaciczną oraz jakie są typowe dla tego rodzaju ciąży objawy, różnicujące ją od ciąży prawidłowej. Na te pytania ginekolodzy nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć. Częstym objawem jest ból w podbrzuszu oraz występowanie krwawienia na początkowych etapach ciąży. Pozytywny wynik testu zwykle potwierdza ginekolog Wrocław i to właśnie tam dostajemy diagnozę o występowaniu ciąży pozamacicznej. Widoczne jest to na badaniach USG w ciąży. Sam wynik testu nie mówi o rodzaju ciąży. Należy jednak podkreślić, że wynik testu może być pozytywny w sytuacji, gdy jest to ciąża pozamaciczna. Inny objaw, który może wskazywać na występowanie ciąży pozamacicznej to niskie ciśnienie krwi u kobiety, bladość skóry, a także występujące omdlenia.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.