fbpx
    https://sellio.store/pl/page/95/     https://fashionetta.org/pl/page/95/     https://home-partner.org/pl/page/95/     https://car-paradise.org/pl/page/95/     https://car-accessories.net/pl/page/95/     https://modeo-shop.com/pl/page/95/     https://wibratory.net/pl/page/95/     https://etui-empire.com/pl/page/95/     https://e-papierosy.org/pl/page/95/     https://ero-land.org/pl/page/95/     https://lampy-sklep.com/pl/page/95/     https://desteo.org/pl/page/95/     https://shopara.org/pl/page/95/     https://shopme-online.org/pl/page/95/     https://shopinio.org/pl/page/95/     https://shopopolis.org/pl/page/95/     https://shoporama.org/pl/page/95/     https://desuto.org/pl/page/95/     https://shopsy-online.org/pl/page/95/     https://e-shopsy.org/pl/page/95/     https://vandershop.net/pl/page/95/
Global SEO – gwarancja wysokiej pozycji - lv google w pozycjonowanie - Czy warto inwestować w Global SEO
w elektromechanice istotna role odgrywa moment rozruchowy, ktory ma wplyw na uzwojenia. remonty pomp zatapialnych piotrkow przezwajam zarowno silniki, generatory, elektromagnesy i pompy oraz wszelkie inne urzadzenia elektromagnetyczne. twoja pompa zatapialna do wody wymaga remontu? wybierz uslugi profesjonalnego serwisu – elektromechanika ogolna jacek suwa – pozostaw swoje urzadzenie w bezpiecznych rekach. nasze uslugi kierujemy do mieszkancow piotrkowa trybunalskiego, belchatowa i terenow przyleglych, dzialamy szybko i profesjonalnie. elektromechanika to nie tylko nasza praca, to przede wszystkim pasja, ktora dzielimy juz od ponad 30 lat oferujac kompleksowe naprawy obejmujace remonty i przezwajania: generatorow spawalniczych i pradotworczych, silnikow elektrycznych asynchronicznych, elektromagnesow, silnikow sprezarek hermetycznych i pradotworczych, pomp oraz pozostalych urzadzen elektrycznych. nie ryzykuj niepewnych napraw realizowanych przez niepewne firmy – wybierz wysoka jakoś w korzystnych cenach – www.elektromechanika.org.
Tanie kurtki zimowe dla dzieci na lulany.pl, zapraszamy. tanie kurtki zimowe dla dzieci https://lulany.pl/2018-jesien-zima-baby-boys-kurtka-kurtka-dla-chlopcow-dzieci-kurtka-dziecieca-bluza-z-ciepla-odziez-wierzchnia-plaszcz-dla-chlopca-ubrania-2-3-4-5-rok/ Chcesz kupić dziecku ciepłą i niebanalną kurtkę na zimę? Tanie kurtki zimowe dla dzieci znajdziesz u nas! Serdecznie zapraszamy!     
    https://delalvar.com/pl/zestaw-wedkarski/ https://cetia.pl/zestaw-wedkarski/
    100 sztuk/partia Love Heart Shaped gąbka płatek na ślub dekoracyjne Handmade DIY płatki urodziny tabela Wedding Party Supplies 100 sztuk/partia Love Heart Shaped gąbka płatek na ślub dekoracyjne Handmade DIY płatki urodziny tabela Wedding Party Supplies     Gestor nexo
    https://marketorio.pl/page/6393/    https://toporder.pl/page/399/    https://it-articles.com/de/    https://travel-geek.info/
Home > DZIECI > Chore dziecko – kiedy wezwać pediatrę na wizytę domową

Chore dziecko – kiedy wezwać pediatrę na wizytę domową

Zima to z pewnością okres wzmożonych zachorowań u dzieci. W pełni nierozwinięty układ odpornościowy, częste wahania temperatury, mróz – w takich warunkach nietrudno o infekcję. Oczywiście, nie każda choroba wymaga konsultacji lekarskiej, jednak są sytuacje, w których bezzwłocznie należy sprowadzić na pomoc specjalistę. Zatem, jakich objawów nie można lekceważyć i kiedy trzeba wezwać pediatrę?

Gorączka

W przypadku niemowląt i dzieci do 3 roku życia, gorączki nie można bagatelizować i każdego malucha powinien zbadać pediatra. U starszych dzieci, wskazaniem do konsultacji, jest utrzymująca się powyżej 3 dni temperatura przekraczająca 38⁰C. Wizyta lekarska jest także niezbędna, w razie wystąpienia innych objawów towarzyszących gorączce. Są to wymioty, biegunka, drgawki, wybroczyny skórne, senność lub nadmierne pobudzenie. Czekając na wizytę, możemy próbować obniżyć gorączkę, podając dziecku odpowiedni do wieku lek przeciwgorączkowy lub przygotowując kąpiel o temperaturze niższej o kilka stopni od aktualnej ciepłoty ciała. Natomiast, jeśli oprócz gorączki, dodatkowe objawy nie występują, lekarz podczas wizyty zleca zwykle, przeprowadzenie badania ogólnego moczu, w celu wykluczenia infekcji układu moczowego.

Katar i kaszel

Kaszel u dzieci jest najczęściej objawem infekcji bakteryjnej lub wirusowej. To niepokojący sygnał, którego nie powinno się lekceważyć, ponieważ może prowadzić do poważnych zmian w oskrzelach lub płucach. Lekarza trzeba wezwać, gdy kaszel prowadzi do wymiotów, utrudnia bądź uniemożliwia sen lub wywołuje trudności w oddychaniu. Natomiast w przypadku kataru, wskazaniem do konsultacji jest ropna, żółta lub zielonkawa wydzielina z nosa. Zwykle są to objawy kataru bakteryjnego lub zapalenia zatok, które bez właściwego leczenia, mogą powodować trudne do wyleczenia powikłania.

Męczący kaszel, chrypka, duszności

Takie objawy, występują przy zapaleniu krtani i tchawicy, które w przypadku małych dzieci jest wyjątkowo groźne. Wywołuje niebezpieczne duszności, najczęściej nocne, spowodowane obrzękiem tkanki. Choroba ta, wymaga szybkiego podania sterydowych leków obkurczających, a czasami konieczne jest leczenie szpitalne. Czekając na lekarza, warto okryć malucha ciepłym kocem i stanąć z nim przy otwartym oknie, ponieważ wdychanie chłodnego powietrza hamuje obrzęk krtani, i tym samym ułatwia oddychanie.

Jak znaleźć dobrego pediatrę?

Wizyta z małym dzieckiem w przychodni, może budzić obawy związane z ryzykiem zarażenia kolejną infekcją, dlatego, aby nie narażać malucha, warto zamówić poradę domową. Dobry pediatra (dostępny na wezwijdoktora.pl), dostępny jest telefonicznie i posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie i duże pokłady empatii. Gdzie takiego szukać? Przede wszystkim, trzeba zapytać rodzinę i przyjaciół. Ich rekomendacje mogą być bardzo cenne, bowiem informacje pochodzące z pierwszej ręki są najbardziej wiarygodne. Warto także, poszukać w Internecie, gdzie oprócz podstawowych wiadomości, znajdziemy fora na temat lekarzy z wybranego miasta oraz opinie pacjentów. Bez względu na miejsce zamieszkania, można znaleźć specjalistę, który będzie łatwo dostępny w danej okolicy. Na przykład, jeśli szukasz pediatrę na wizyty domowe w Warszawie, sprawdź w Internecie, a bez wątpienia znajdziesz wartościowe informacje i potrzebne numery kontaktowe.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *