fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/130-20-x-x-x/Paragraf-31-silex
Pozycjonowanie na rynkach zagranicznych - lv google w pozycjonowanie - Pozycjonowanie zagranicznych stron internetowych
kwaternica http://kwaternica.pl/ Planujesz urlop? Sprawdź nasze oferty wypoczynkowe, Kwaternica – baza hoteli i obiektów turystycznych, Atrakcyjne noclegi w konkurencyjnych cenach – zapraszamy , Wybieraj spośród setek ofert noclegowych, Z nami zaplanujesz swój wypoczynek – zapraszamy, Nie przepłacaj i już dziś sprawdź nasze oferty noclegowe, Planujesz urlop – z kwaternicą znajdziesz wyjątkowe oferty w niskich cenach, Postaw na wygodę i komfort w niskiej cenie – zapraszamy, Wybierz z setek wyjątkowych ofert noclegowych, Tanie noclegi nad morzem – sprawdź aktualne oferty, Tanie noclegi w górach – tylko z nami, Wypoczynek na Twoją kieszeń – zapraszamy
suknia ciążowa webwomen Suknia ciążowa na wielkie wyjście - sprawdź lulany.pl, zapraszamy. Spodziewasz się dziecka, a w najbliższym czasie wybierasz się na przyjęcie weselne i nie masz co na siebie założyć? Idealne rozwiązanie to suknia ciążowa, która wyeksponuje Twój brzuszek, a ty poczujesz się elegancko, a zarazem seksownie i wygodnie.      etui na paszport
Zbiornik na paliwo i olej napędowy on- Zestawy dystrybucyjne i akcesoria. Poznaj asortyment sklepu internetowego TwojeZbiorniki.pl zbiorniki na paliwo
Home > DZIECI > Chore dziecko – kiedy wezwać pediatrę na wizytę domową

Chore dziecko – kiedy wezwać pediatrę na wizytę domową

Zima to z pewnością okres wzmożonych zachorowań u dzieci. W pełni nierozwinięty układ odpornościowy, częste wahania temperatury, mróz – w takich warunkach nietrudno o infekcję. Oczywiście, nie każda choroba wymaga konsultacji lekarskiej, jednak są sytuacje, w których bezzwłocznie należy sprowadzić na pomoc specjalistę. Zatem, jakich objawów nie można lekceważyć i kiedy trzeba wezwać pediatrę?

Gorączka

W przypadku niemowląt i dzieci do 3 roku życia, gorączki nie można bagatelizować i każdego malucha powinien zbadać pediatra. U starszych dzieci, wskazaniem do konsultacji, jest utrzymująca się powyżej 3 dni temperatura przekraczająca 38⁰C. Wizyta lekarska jest także niezbędna, w razie wystąpienia innych objawów towarzyszących gorączce. Są to wymioty, biegunka, drgawki, wybroczyny skórne, senność lub nadmierne pobudzenie. Czekając na wizytę, możemy próbować obniżyć gorączkę, podając dziecku odpowiedni do wieku lek przeciwgorączkowy lub przygotowując kąpiel o temperaturze niższej o kilka stopni od aktualnej ciepłoty ciała. Natomiast, jeśli oprócz gorączki, dodatkowe objawy nie występują, lekarz podczas wizyty zleca zwykle, przeprowadzenie badania ogólnego moczu, w celu wykluczenia infekcji układu moczowego.

Katar i kaszel

Kaszel u dzieci jest najczęściej objawem infekcji bakteryjnej lub wirusowej. To niepokojący sygnał, którego nie powinno się lekceważyć, ponieważ może prowadzić do poważnych zmian w oskrzelach lub płucach. Lekarza trzeba wezwać, gdy kaszel prowadzi do wymiotów, utrudnia bądź uniemożliwia sen lub wywołuje trudności w oddychaniu. Natomiast w przypadku kataru, wskazaniem do konsultacji jest ropna, żółta lub zielonkawa wydzielina z nosa. Zwykle są to objawy kataru bakteryjnego lub zapalenia zatok, które bez właściwego leczenia, mogą powodować trudne do wyleczenia powikłania.

Męczący kaszel, chrypka, duszności

Takie objawy, występują przy zapaleniu krtani i tchawicy, które w przypadku małych dzieci jest wyjątkowo groźne. Wywołuje niebezpieczne duszności, najczęściej nocne, spowodowane obrzękiem tkanki. Choroba ta, wymaga szybkiego podania sterydowych leków obkurczających, a czasami konieczne jest leczenie szpitalne. Czekając na lekarza, warto okryć malucha ciepłym kocem i stanąć z nim przy otwartym oknie, ponieważ wdychanie chłodnego powietrza hamuje obrzęk krtani, i tym samym ułatwia oddychanie.

Jak znaleźć dobrego pediatrę?

Wizyta z małym dzieckiem w przychodni, może budzić obawy związane z ryzykiem zarażenia kolejną infekcją, dlatego, aby nie narażać malucha, warto zamówić poradę domową. Dobry pediatra (dostępny na wezwijdoktora.pl), dostępny jest telefonicznie i posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie i duże pokłady empatii. Gdzie takiego szukać? Przede wszystkim, trzeba zapytać rodzinę i przyjaciół. Ich rekomendacje mogą być bardzo cenne, bowiem informacje pochodzące z pierwszej ręki są najbardziej wiarygodne. Warto także, poszukać w Internecie, gdzie oprócz podstawowych wiadomości, znajdziemy fora na temat lekarzy z wybranego miasta oraz opinie pacjentów. Bez względu na miejsce zamieszkania, można znaleźć specjalistę, który będzie łatwo dostępny w danej okolicy. Na przykład, jeśli szukasz pediatrę na wizyty domowe w Warszawie, sprawdź w Internecie, a bez wątpienia znajdziesz wartościowe informacje i potrzebne numery kontaktowe.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *