fbpx
    https://sellio.store/pl/page/19/
Wiadomości architektoniczne zawsze na czasie - trendy, wskazówki, projekty i wiele więcej! - architektoniczny portal seo artykuł - Zagłęb się w świat architektury dzięki nowoczesnemu portalowi - archimaniak.pl!
tanie rowery giant online rowery giant rowery kross wyprzedaż niskie ceny Rowery Giant, Kross i własne popularne marki – www.sklepbiker.pl. Zapewniamy doskonałe ceny oraz wysoki asortyment, wstąp do nas również zasugeruj się sam.
trener personalny kurs Już teraz spełniaj swoje marzenia i plany, bo my Ci w tym pomożemy!     
    https://nowinko.pl/pl/kostiumy-dwuczesciowe/ https://nowinko.pl/pl/kostiumy-dwuczesciowe/
    https://nowinko.pl/ruopoty-rama-zaglowka-krajobraz-recznie-malowany-obrazek-numerami-recznie-malowany-vintage-obraz-olejny-obraz-scienny-do-domu-40x50cm/ https://nowinko.pl/ruopoty-rama-zaglowka-krajobraz-recznie-malowany-obrazek-numerami-recznie-malowany-vintage-obraz-olejny-obraz-scienny-do-domu-40x50cm/     programy Insert
    https://marketorio.pl/page/8017/    https://burrago.pl/page/25/    https://whatarecatalogs.com/en/    https://travelers-go.com/
Home > ZDROWIE > Biała wydzielina z pochwy tuż przed okresem – czy powinnam się martwić

Biała wydzielina z pochwy tuż przed okresem – czy powinnam się martwić

Zdarza się, że młode dziewczyny bardzo często się niepokoją – ma to głównie miejsce w momencie, gdy zauważają w swoim ciele jakieś istotne zmiany, albo dostrzegają zjawiska, na które wcześniej nie zwróciły uwagi, albo takie, które po prostu wcześniej nie miały miejsca. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, czy biały ślub z pochwy jest powodem do jakichkolwiek zmartwień. Skąd się pojawia? Jaki ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych kobiety?

Biała wydzielina z pochwy przed okresem – czym jest?

Biała wydzielina to wbrew obawom większości młodych dziewczyn, zupełnie normalnie zjawisko, z którym spotykają się Panie w różnym wieku. Dotyczy zarówno kobiet, które miesiączkują od dawna, jak i tych, które dopiero niedawno dostały swój pierwszy okres. Skąd zatem bierze się ten śluz? Pochwa cały czas odbudowuje swoją wyściółkę, a co za tym idzie – złuszcza martwe komórki. To miejsce jest ciągle nawilżane, gdyż płyn tkankowy cały czas przesuwa się ku powierzchni z głębszych warstw skóry. Efekt jest taki, że złuszczone komórki wraz z płynem tworzą białą wydzielinę, która jest najzwyczajniejszym zjawiskiem i w tym przypadku nie ma powodu do żadnych obaw. Wspomniana wydzielina zazwyczaj ma jasny kolor, czasami jest również przeźroczysta. Kolor, konsystencja i zapach śluzu zmienia się w ciągu całego cyklu dziewczyny. Pierwsza wydzielina pojawia się już około roku albo nawet i dwa lata przed pierwszą miesiączką. To właśnie ten moment, w którym narządy rozrodcze kobiety zaczynają działać. Jeśli wydzielina nie powoduje żadnego dyskomfortu – nie ma powodu do obaw. W momencie, gdy śluz ma bardzo nieprzyjemny zapach, a do tego szczypie i swędzi – warto udać się do ginekologa, bo być może powodem jest jakaś infekcja pochwy.

Wydzielina – naturalny śluz, który występuje u każdej kobiety

U jednych kobiet śluzu jest mniej, u innych więcej. W przypadku bardzo dużej ilości wydzieliny świetnym rozwiązaniem mogą okazać się wkładki higieniczne, które zapewniają świeżość i przyjemny komfort w ciągu całego dnia.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: www.nastolatki.myob.pl

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *