fbpx
Home > HOBBY > Babcine rady na okna bez smug
mycie okien w mieszkaniach warszawa

Babcine rady na okna bez smug

Czy wiesz, że mycie okien w mieszkaniach jest najczęściej wymienianą czynnością, której nie lubią wykonywać domownicy? Dużo sprawniej idzie im odkurzanie, mycie podłóg, a nawet prasowanie niż właśnie mycie okien. Wszystko dlatego, że po pierwsze jest to zadanie żmudne, ciężkie i trwa długo. Efektem mają być szyby bez zanieczyszczeń i smug. Właśnie te smugi spędzają sen z powiek największej liczbie osób. Nie jest to proste zadanie, by się ich pozbyć.

 

Kiedy myjemy okna?

 

Na szczęście okien nie myjemy codziennie. Większość Polaków robi to przy okazji generalnych porządków. Takie wykonujemy średnio 2 razy w roku, przed świętami. Niestety szyby narażone są na szybkie brudzenie – kurz, smog, opady deszczu, to wszystko sprawia, że już w krótkim czasie na oknach pojawiają się plamy, zacieki, smugi. Nie wygląda to estetycznie, a przecież okna są nierzadko wizytówką naszych domów.

 

Jak nie myć okien?

 

Z całą pewnością szyby zaliczają się do najbardziej delikatnych i podatnych na uszkodzenia elementów naszych domów. Nawet dużych i trwałych zabrudzeń nie można czyścić mocno czy z użyciem szorstkich przyrządów. Zamiast umyć okna, możemy sprawić, że będą trwale porysowane. Takie nadają się już tylko do wymiany.

Do mycia okien należy używać jedynie dedykowanych środków. Silne, chemiczne detergenty mogą trwale uszkodzić szybę. Pojawią się na niej smugi, które będą niemożliwe do usunięcia. Okno stanie się matowe, wtedy też nadawać się będzie tylko do wymiany. Doskonale wiemy, że nie jest to mała inwestycja.

 

Domowe sposoby na umycie okien bez smug

 

Jeśli nie chcemy używać chemicznych detergentów, możemy sprawdzić domowe sposoby, które od lat sprawdzają się doskonale w kwestii, jaką jest mycie okien w mieszkaniach. Warszawa, Poznań, Kraków i inne miasta w Polsce pewnie już doskonale je znają, ale wszystkim mieszkańcom z całą pewnością warto je przypomnieć.

  1. Przygotuj miskę z letnią wodą, dużą gąbkę, płyn do mycia szyb, odtłuszczacz i gazety. Do tego niezbędna będzie miękka, bawełniana ściereczka.
  2. Spryskaj szyby płynem i umyj gąbką z dużą ilością wody.
  3. Następnie przetrzyj bawełnianą ściereczką do sucha.
  4. Smugi szybko usuniesz gazetą. Najlepsze są te szare, tradycyjne, z gazet wydawanych codziennie. Dobrze zwinąć je w kulkę i przecierać nią szybę. Wykorzystanie gazet do usuwania smug z szyb to sprawdzony sposób naszych babć. Do dzisiaj metoda ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

 

Jeśli nadal nie możesz poradzić sobie z umyciem okien, możesz poprosić o pomoc profesjonalną ekipę. Dzisiaj w każdym większym mieście funkcjonują firmy sprzątające, które chętnie podejmą się tego zadania. Firmy dysponują profesjonalnymi myjkami, które poradzą sobie z największą smugą i brudem. Osoby, dla których mycie okien jest aż taką katorgą, bez wątpienia powinny z takiej opcji korzystać. Pamiętajmy, że przecież mycie okien nie jest codzienną czynnością. Jeśli dwa razy w roku zamówimy ekspertów, którzy za nas wykonają taką czynność, na pewno z portfela nie ubędzie nam zbyt dużo pieniędzy.

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *