Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry naturalnie w niej występującym. Odpowiada on za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia jak i jędrności. Niestety wraz z upływem czasu jego ilość ulega zmniejszeniu co powoduje wysuszenie i wiotczenie skóry, a także pojawianie się zmarszczek.
Wypełnianie kwasem hialuronowym – na czym to polega?
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzykiwane są pod skórę przez odpowiednio wyszkolony personel salonu kosmetycznego. Wygładzanie zmarszczek odbywa się przy zastosowaniu preparatu syntetycznego, który znacznie redukuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Dzięki temu wykonywanie wcześniejszej próby uczuleniowej staje się zbędne. Celem zabiegu jest uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego, a także nawilżenie skóry, nadanie jej objętości jak i poprawienie konturu twarzy. Pobudzone zostają również naturalne procesy regeneracyjne skóry. To wszystko powoduje, że po zabiegu twarz wygląda znacznie lepiej niż przed nim. Warto zaznaczyć iż na około godzinę przed zabiegiem skóra, która ma mu zostać poddana zostaje posmarowana kremem posiadającym w składzie środek znieczulający. Spowodowane jest to chęcią zapewnienia jak najwyższego komfortu pacjentce, czy pacjentowi.
Wypełnianie kwasem – przeciwwskazania
Na samym początku należy zaznaczyć, że tuż po samym zabiegu wypełniania kwasem nie wolno wystawiać się na silne działanie promieni słonecznych. Dotyczy to również solarium. Unikać należy również sauny. Całkowitym przeciwwskazaniem jest choroba nowotworowa, ciąża i karmienie piersią. Na wypełnianie nie powinny udawać się również osoby posiadające choroby o podłożu autoimmunologicznym, czy skłonnościami do powstawania blizn przerostowych. Czasowym zakazem objęte są również osoby borykające się ze stanami zapalnymi skóry takimi jak opryszczka, czy trądzik. Większa ostrożność powinny zachować również pacjenci, którzy podejrzewają nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
Wypełnianie kwasem hialuronowym – trwałość efektów
Zabiegi, które polegają na wypełnianiu kwasem hialuronowym dają praktycznie natychmiastowe efekty. Pamiętać jednak należy o tym, że taki zabieg nie daje trwałych rezultatów. Jeśli chce się je utrzymywać to należy ustalić z konsultantką np. z http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/eksmisja-cellulitu/ termin kolejnej wizyty. Szacuje się, że po ok 9-12 miesiącach wstrzyknięty preparat zaczyna ulegać stopniowej degradacji i całkowitemu wchłonięciu. Choć można by powiedzieć, że to wada to okazuje się, że jednak zaleta. Dzięki temu bowiem proces jest całkowicie odwracalny w czasie.
- Inwestowanie w mieszkania na wynajem – kluczowe kroki i wskazówki - 25 września 2023
- Domki nad morzem w Ustce – raj na wybrzeżu Bałtyku - 20 września 2023
- Jak przechowywać i organizować narzędzia ogrodowe — porady dla zapewnienia porządku - 20 września 2023