fbpx
uszkodzenie wyposażenia w wynajmowanym mieszkaniu http://intnetowy24.pl/2024/10/10/uszkodzenie-wyposazenia-w-wynajmowanym-mieszkaniu/ Informuj właściciela mieszkania o wszelkich problemach technicznych, które mogą prowadzić do szkód. Najemca powinien być odpowiedzialny za ochronę wyposażenia przed kradzieżą lub innymi szkodami.
Home > ZDROWIE > Suchy kaszel – jak sobie z nim radzić?

Suchy kaszel – jak sobie z nim radzić?

Suchy kaszel jest naturalnym odruchem, między innymi wynikającym z dostania się do dróg oddechowych ciała obcego. Często towarzyszy infekcjom wirusowym, jak i poważniejszym schorzeniom dróg oddechowych. Jak sobie z nim radzić?

Uporczywy kaszel, którego nie wolno lekceważyć

Gdy w drogach oddechowych zalega ciało obce, odruch kaszlu pomaga je usunąć. W przypadku infekcji wirusowych, jest to pierwszy objaw wskazujący na rozwój chorzenia. Suchy kaszel sprawia, że gardło jest zaczerwienione, a do tego odczuwane jest łaskotanie lub drapanie. Nie pojawia się wydzielina ropna, ale bagatelizowanie problemu, najczęściej prowadzi do rozwoju kaszlu mokrego, już z wydzieliną. To znak, że w organizmie doszło do namnożenia bakterii.

Suchy kaszel jest nie tylko oznaką, że w organizmie zaczynają się procesy zapalne. To jeden z objawów przewlekłych chorób występujących po stronie górnych dróg oddechowych. Jeśli kaszel tego typu utrzymuje się przez dłuższy czas, wizyta lekarska i wdrożenie odpowiedniego leczenia, jest konieczne. W pierwszej kolejności można sięgnąć po leki bez recepty dostępne w aptekach, na przykład syrop na kaszel suchy Supremin. Jeśli po kilku dniach przyjmowania preparatu kaszel nie ustępuje, nasila się, a co gorsza dołączają się inne objawy, wizyta lekarska staje się podstawą. Pozwala określić przyczynę kaszlu, a następnie wdrożyć leczenie farmakologiczne dostosowane do występującego schorzenia.

Domowe sposoby na kaszel suchy

Warto reagować od razu po pojawieniu się kaszlu suchego, ponieważ infekcja wirusowa, dla której jest charakterystyczny, najczęściej przeradza się w infekcję bakteryjną. Kaszel suchy zaś, staje się mokry, jeszcze bardziej uciążliwy i utrudniający wypoczynek nocny oraz normalne funkcjonowanie.

Jeśli rozpoznaje się typową infekcję wirusową lub kaszel to jedyny objaw, można sięgnąć po domowe sposoby walki z nim. Tradycyjna metoda to przygotowanie syropu z cebuli. Jeśli kaszel jest najbardziej męczący w nocy, warto sięgnąć po miód, w szczególności gryczany. Pomaga także syrop sosnowy czy inhalacje. Domowe metody można jednak stosować tylko przez kilka dni. Jeśli nie działają lub za mało skutecznie, prawdopodobnie nie obejdzie się bez farmakologii.

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *