Kanony kobiecego piękna są współcześnie niezwykle zróżnicowane. Jeszcze do niedawna umięśniona sylwetka nie była raczej celem dla wielu pań – mimo, iż ciało o rozbudowanej muskulaturze jest nie tylko atrakcyjne, ale i gwarantuje większą sprawność. Obecnie dominujące trendy dotyczące treningów i zdrowej diety nakierowane są właśnie na tworzenie proporcjonalnej, zdrowej figury. Trudno jednak osiągnąć imponujące rezultaty bez dodatkowego składnika codziennej rutyny, jakim są odżywki białkowe dla kobiet.
Odżywki białkowe dedykowane kobietom mają nieco inne działanie, niż produkty tego typu dostępne dotąd na rynku suplementów. “Tradycyjne” odżywki białkowe przede wszystkim mają za zadanie dostarczyć organizmowi niezbędnych do wytwarzania białek mięśniowych aminokwasów. Odżywki proteinowe to jednak element diety polecany nie tylko kulturystom, ale również osobą chcącym stracić nadmiar kilogramów. Dlaczego?
Odpowiedź jest prosta, im większy udział procentowy masy mięśniowej w organizmie (niekoniecznie przejawiającej się jako nadnaturalnie duże bicepsy czy mięśnie czworogłowe ud) – tym wyższy dobowy metabolizm spoczynkowy. Oczywiście odżywki proteinowe należy stosować zgodnie z zaleceniami dietetyka, trenera bądź też wskazówkami producenta. W zależności od efektów, na jakich zależy trenującym bądź odchudzającym się kobietom mogą poszczególne posiłki zastępować koktajlem białkowym bądź specjalnym posiłkiem. Dlaczego warto to zrobić? Powodów jest kilka. Przede wszystkim odżywki tego typu nie tylko wspomagają budowanie masy mięśniowej, ale także:
- umożliwiają szybką regenerację mięśni po treningu;
- są proste do przygotowania, dzięki czemu otrzymujemy pełnowartościowy posiłek w krótkim czasie;
- stabilizują łaknienie – dzięki odpowiedniej podaży białka nie pojawiają się gwałtowne napady głodu;
Białkowe odżywki dla kobiet mogą się charakteryzować odmiennym smakiem, ale i składem. Część z dostępnych na rynku produktów wykorzystuje białko wolnowchłanialne oraz szybkowchłanialne. Te pierwsze znajdują zastosowanie również w procesie rekonwalescencji, drugie natomiast – wskazane są po intensywnym wysiłku fizycznym. W zależności od oczekiwanych efektów można zatem wybierać spośród różnych preparatów. Ważne, by stosować takie suplementy nie jako główny składnik diety, ale jej uzupełnienie.
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
- Inwestowanie w mieszkania na wynajem – kluczowe kroki i wskazówki - 25 września 2023
- Domki nad morzem w Ustce – raj na wybrzeżu Bałtyku - 20 września 2023
- Jak przechowywać i organizować narzędzia ogrodowe — porady dla zapewnienia porządku - 20 września 2023