fbpx
when we position we constantly monitor customer positions and take any action to alter its position. - adwords usa - deciding on the positioning of you receive same benefits for your business, that bring the effects in the long run.
wakacje z jogą w górach katalog1site.wordpress.com opinie Świadoma praca ciała oddziałuje na umysł, oddziałuje na wewnętrzny spokój ducha i niesie wiele pozytywów dla całego organizmu. Czujesz się już zmęczony codziennym biegiem, nadmiarem zajęć i brakiem wolnej chwili? Zapraszamy do nas – Wczasy z Jogą organizują kompleksowe wyjazdy wypoczynkowe, którym towarzyszą ćwiczenia i medytacja. Joga znana jest ze swoich właściwości relaksacyjnych i antystresowych, pomaga odzyskać wewnętrzną harmonię i zdystansować się od spraw codziennych. Doskonale działa jednak nie tylko na ducha, ale także na ciało – rozciąga i wzmacnia je, niwelując męczące bóle głowy, bóle stawów, nerwobóle. Dzięki nam i naszym wczasom terapeutycznym to wszystko jest na wyciągnięcie Twoich rąk. Wypoczynki organizujemy w malowniczych oazach spokoju i relaksu ( w górach, nam morzem, za granicą), prócz zajęć jogi (często prowadzonych na świeżym powietrzu) jest także medytacja i metody relaksacyjne. Rodzicom, bądź opiekunom oferujemy nadzór nad dziećmi w trakcie ich niedyspozycji (ćwiczenia), czy nieobecności. Jeśli nadal nie masz pewności – zapoznaj się z ofertą naszych warsztatów terapeutycznych, wybierz odpowiednią dla siebie, a resztę zostaw nam – do codziennych obowiązków wrócisz z nową energię i wewnętrzną harmonią!
Zamów w ilości hurtowej zamki błyskawiczne rozdzielcze i zapłać mniej. Skorzystaj z oferty promocyjnej. producent błyskawiczne zamki Taśmy suwakowe bryzgoszczelne są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Skorzystaj z oferty producenta.      reaktor łukowy
Home > ZDROWIE > Wybieramy najciekawsze masaże
masaz hotel Bristol w Busku Zdroju

Wybieramy najciekawsze masaże

Masaże mogą być relaksacyjne lub zdrowotne. Niezależnie od celu ich wykonywania są przyjemne i można je znaleźć w ofercie wielu ośrodków SPA. Zwyczajny masaż jednak odchodzi już do lamusa. Dzisiaj do najpopularniejszych należą między innymi masaż stemplami ziołowymi, masaż świecą czy masaż ciepłymi kamieniami. Kto może korzystać z takich zabiegów?
Masaż stemplami ziołowymi
Ta technika masażu praktykowana jest od ponad 400 lat, a wywodzi się z Tajlandii. Do masażu używa się zawiniętej w bawełniany materiał mieszanki ziół. Zazwyczaj w woreczku znajdują się trawa cytrynowa, która ma rozgrzać organizm i pobudzić krążenie, kurkuma która zawiera działającą przeciwutleniającą kurkuminę, kafir – roślinę z cytrusowych, która ma za zadanie oczyszczać oraz kamforę, która działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i może być używana do aromaterapii. Woreczek z ziołami podgrzewa się w oleju np. winogronowym, aby ładniej pachniał. Po przygotowaniu woreczka najpierw wykonuje się klasyczny masaż tajski, aby rozluźnić mięśnie i stawy, a potem podgrzanymi stemplami delikatnie uciska się ciało.
Masaż stemplami ziołowymi jest świetnym zabiegiem dla osób, które mają problem z bólem mięśni, częstymi skurczami czy też pracującym w pozycji siedzącej. Ten masaż pomoże też osobom chronicznie zmęczonym czy zestresowanym. Pozytywnie wpływa również na przemianę materii, a więc na cellulit czy spadek wagi.
Masaż ciepłymi kamieniami
Ten rodzaj masażu znany jest już od starożytności. Masaż leczniczy gorącymi i zimnymi kamieniami może mieć nawet lepsze efekty niż akupunktura. W naszym ciele znajduje się wiele ośrodków energii, czyli czakr. Masaż kamieniami punktów energetycznych, czyli właśnie czakr oraz ścieżek ich przepływu pozwala na lepszy przepływ energii oraz pobudzenie krążenia limfy i krwi w organizmie. Masowane są miejsca wzdłuż mózg u i kręgosłupa. W odpowiednich punktach kładzie się ciepłe kamienie, a następnie przesuwa w odpowiednim kierunku. Do masażu wykorzystuje się białe (marmurowe) i czarne (bazaltowe) kamienie.
Masaż ciepłymi kamieniami ma przede wszystkim relaksować. Najlepiej sprawdza się u osób, które prowadzą stresujący tryb życia, są chroniczne zmęczone czy mają spadek energii oraz odporności. Te lecznicze masaże pomogą też poprawić przemianę materii.
Z kolei kiedy kamienie są zimne lub specjalnie ochłodzone można je wykorzystać do okładów w miejscu kontuzji czy po prostu opuchniętych miejsc na przykład worków pod oczami.
Masaż świecą
Masaż świecą łączy w sobie masaż leczniczy z aromaterapią. W gabinetach masażu można mieć pewność, że masaż zostanie wykonany poprawnie mimo, że podczas niego używa się gorącego wosku. Do masażu używa się specjalnych świec dających ciepły, aromatyczny wosk. Podczas masażu świecę gasi się i zapala, przez co wosk nie jest bardzo gorący, a jedynie ciepły. Dzięki temu rozluźnia ciało i mięśnie, a do tego pięknie pachnie. Ciało jest też nawilżone, miękkie, a skóra bardziej elastyczna.Masaż tego typu sprawdzi się świetnie u osób, które mają problem z bolącymi mięśniami czy też żyją w stresie.
Wszystkie powyższe masaże można znaleźć m.in. w ofercie hotelu Bristol w Busku Zdroju.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *