fbpx
Home > MODA > Szampon na porost włosów

Szampon na porost włosów

Zdrowe, lśniące, a przede wszystkim gęste włosy to marzenie wielu osób. Silnie odczuwają to zwłaszcza te osoby, które muszą mierzyć się z wypadaniem włosów. Przerzedzanie się fryzury może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak np. niewłaściwa dieta, stres, spożywanie dużej ilości kawy czy choroby. Rozwiązaniem może być szampon na porost włosów.

Szampon na porost włosów: kiedy warto?

Nie ma specjalnych ograniczeń, jeśli chodzi o stosowanie szamponu na porost włosów. Najczęściej sięgają po niego osoby po ciężkich chorobach, które chcą jak najszybciej zagęścić swoją fryzurę. Szampon na porost włosów to jednak dobre rozwiązanie także dla tych, którzy narzekają na rzadkie, zniszczone kosmyki. Dzięki regularnemu stosowaniu mogą liczyć na wysyp tzw. „baby hair”, czyli małych włosków. Warto pamiętać jedynie, że szampon na porost włosów powinien być dopasowany do kondycji cebulek włosów, a także ogólnej kondycji kosmyków (np. jeśli włosy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się to niewskazane są szampony, które mają w składzie dużą ilość olejów naturalnych).

Szampon na porost włosów: składniki

Co powinien zawierać szampon na porost włosów, jeśli efekty mają być naprawdę zauważalne? Po pierwsze dobrze, by kosmetyk miał w swym składzie witaminy z grupy B i substancje wzmacniające. Czego należy z kolei unikać? Na pewno soli sodowych siarczanów, ponieważ podrażniają skórę głowy. Z kolei osoby, które nie narzekają na kondycję swych włosów (a jedynie ich objętość) powinny unikać szamponów o właściwościach regenerujących.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *