fbpx
Home > MIŁOŚĆ > Rozwód z obcokrajowcem – jak przebiega ?
kb-adwokaci.pl rozwód z obcokrajowcem

Rozwód z obcokrajowcem – jak przebiega ?

Gdy bierze się ślub czy to z rodakiem czy z obcokrajowcem, mało kto myśli o tym, że w przyszłości życie może ułożyć się nie po naszej myśli i może dojść do sytuacji, gdy oboje małżonków postanowi się rozstać. Rozwód to z reguły trudne przeżycie dla obojga małżonków i to bez względu na to, czy są oni tej samej narodowości czy może jedno z nich pochodzi z innego Państwa. Wiadomo, że w sytuacji gdy jeden z małżonków jest obcokrajowcem rozwód jest nieco utrudniony i odbywa się na nieco innych zasadach niż w przypadku, gdy oboje małżonków jest tej samej narodowości.  Warto więc dołożyć wszelkich starań by przebiegł on jak najbardziej spokojnie i przede wszystkim zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wiadomo, że z reguły w tego typu sprawach korzysta się z pomocy adwokatów. Najlepiej wybrać kancelarię, która zatrudnia prawników, którzy mają duże doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych. Takie wsparcie ze strony adwokata jest często nieocenione i to od jego działań, znajomości przepisów i doświadczenia zależy efekt końcowy takiej rozprawy. Warto zainteresować się ofertą kancelarii kb-adwokaci.pl . Oczywisty jest fakt, że rozwód z obcokrajowcem przysparza nieco więcej trudności niż w przypadku, gdy oboje małżonków pochodzi z tego samego kraju. Ma to wpływ kilka czynników między innymi fakt, gdzie będzie taki rozwód przeprowadzany. Inaczej bowiem będzie wyglądał rozwód w Polsce a inaczej w innym państwie, z którego jedno z małżonków pochodzi. Generalnie bywa tak, iż w większości przypadków jest możliwe przeprowadzenie rozwodu z obcokrajowcem w Polsce, chyba, że zachodzą inne sytuacje, które to uniemożliwiają. Staje się tak między innymi wtedy gdy oboje małżonków ma odrębne prawa ojczyste, wówczas właściwym do przeprowadzenia sprawy rozwodowej jest kraj, w którym oboje małżonkowie mają w chwili żądania rozwodu miejsce zamieszkania. Jak widać sprawa nie jest tak prosta jak w przypadku gdy oboje małżonków jest tego samego pochodzenia i ma takie samo obywatelstwo więc warto zgłosić się po poradę do wykwalifikowanej kancelarii prawnej.

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *