fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/166-x-x-14-x/Ukryty-tekst-islandia-w-islandii-google.is
modne rękawice wojskowe - https://lulany.pl/?s=modne+rękawice+wojskowe - Podążasz za modą i chciałbyś / chciałabyś mieć modne rękawice wojskowe? Zajrzyj na lulany.pl
Michał Kołtyś konferencje biznesowe studentprawa opinie minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
tanie zegarki http://stylkobiety24.pl/index.php/2020/06/23/tanie-zegarki-czyli-jaki-zegarek-wybrac-do-pracy/ Tanie zegarki na każdą okazję, zapraszamy! Tanie zegarki to idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi je ciągle zmieniać. Dzięki taki• Tanie zegarki to idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi je ciągle zmieniać. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jakim jest zakup taniego zegarka, możesz nabyć ich kilka, nie martwiąc się o domowy budżet.      wetrans
Zbiornik na paliwo i olej napędowy on- Zestawy dystrybucyjne i akcesoria. Poznaj asortyment sklepu internetowego TwojeZbiorniki.pl zbiorniki na paliwo
Home > DZIECI > Płukanie zatok ‒ skuteczny sposób na domowe leczenie

Płukanie zatok ‒ skuteczny sposób na domowe leczenie

Bardzo często płukanie zatok jest jedynym sposobem na doznanie ulgi w przypadku zapalenia zatok, dokuczliwego kataru czy wysuszonej śluzówki. Zestaw do irygacji można bez trudu dostać w aptece. Z naszego poradnika dowiesz się natomiast, jak krok po kroku wykonać płukanie zatok w domu.

Płukanie zatok ‒ jak wykonać irygację w domu?

Jeśli potrzebujesz oczyszczenia nosa i zatok z nadmiaru wydzieliny i zanieczyszczeń, płukanie zatok jest dobrym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać bezpiecznie w domu. Warto wiedzieć również, że irygacja jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Chcąc mieć pewność, że płukanie zatok będzie skuteczne, najlepiej do jego przeprowadzenia użyć gotowych zestawów z apteki.

Domowe płukanie zatok należy rozpocząć od wykonania roztworu z chlorku sodu i letniej wody. Można w tym celu wykorzystać sól kuchenną albo morską i wystudzoną do ok. 37 stopni, przegotowaną wodę. Proporcje składników to: pół płaskiej łyżeczki soli na 0,5 litra wody.

Irygację należy wykonywać w pozycji lekko pochylonej nad zlewem. Głowę przechyl w prawą stronę tak, żeby ucho dotykało ramienia. Następnie wprowadź do lewej przegrody nosa końcówkę gruszki nie głębiej niż na 1‒2 cm. Teraz przechylaj butelkę powoli tak, żeby woda zaczęła wpływać do nosa. Przestań oddychać przez nos, a zacznij ustami. Płyn powinien przepłynąć przez drogi nosowe i zatoki, a następnie wypłynąć drugim otworem. Czynność trzeba powtórzyć dla prawego otworu nosowego.

Płukanie zatok koniecznie należy zakończyć pochyleniem głowy i delikatnym wydmuchaniem nosa. To ważne, bo pozwala pozbyć się pozostałości śluzu i wody, a także zapobiega dostaniu się płynu do irygacji do uszu.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *