fbpx
Home > MIŁOŚĆ > Panny w lewo, panowie w prawo – co wybieramy na męski wypad i babski weekend?

Panny w lewo, panowie w prawo – co wybieramy na męski wypad i babski weekend?

Czy to prawda, że słaba płeć nie poradzi sobie na wyjeździe bez wsparcia mężczyzn? Czy panowie potrafią się świetnie bawić wyłącznie w towarzystwie pięknych pań? Co ze szczególnymi okazjami do świętowania w takim gronie, czyli wieczorami kawalerskimi i panieńskimi, gdy nasza sympatia daje nam w symboliczny sposób ostatni raz wolne? Czy mamy szczególne pomysły na takie okoliczności i czy różnią się w zależności od płci? Wraz z portalem randkowym MyDwoje postanowiliśmy sprawdzić ponad tysiąc opinii na ten temat i ustalić, w jaki sposób najchętniej spędzają wolny czas kobiety w towarzystwie wypróbowanych przyjaciółek, a jak męska paczka chce bawić się we własnym gronie?

Kobiecym okiem: zapomnieć o całym świecie!

Kobiety chcą wyciągnąć z tego szczególnego czasu jak najwięcej dla siebie. Czy chodzi o zachłanność i egoizm? Zupełnie nie! Panie po prostu wiedzą, że w pędzie dnia codziennego nie znajdą czasu na szaleństwo, ani na całkowity, niczym niezmącony relaks. Przecież każdego dnia muszą godzić wszelkie nałożone na nie obowiązki: karierę i zajmowanie się domem. Być może dlatego prawie połowa zapytanych – 45% – uważa, że muzyka, taniec i śpiew to przepis na udany wypad w kobiecym gronie i sposób na całkowite odprężenie. Wieczory spędzone na koncertach, w dyskotekach i klubach pozwolą im na całkowity luz. Zasada jest prosta: głośno, dużo i intensywnie! A jeśli jest to wieczór panieński, prym będzie to wiodła przyszła panna młoda, wystrojona w zabawny welon lub koronę. Tylko niewiele pań dąży do doznań wyjątkowych typu wynajęcie party — busa lub nawet imprezowej limuzyny, która pozwoli na niczym niezmącony raid po nocnych klubach.

Silną grupę kobiet cechuje jednak nieco inne podejście do wieczoru panieńskiego, babskiego wypadu i tematu detoksu myśli i emocji. Stawiają one na totalny relaks i odprężenie. Panie chcą po prostu odpocząć, poleniuchować i pozwolić, by to one były obsługiwane i dopieszczane. Właśnie dlatego co czwarta zapytana wybiera ekskluzywny hotel ze SPA. Wylegiwanie się na basenowym leżaku z lampką szampana, zabiegi relaksacyjne i kosmetyczne, brak pośpiechu i najważniejsze: brak jakichkolwiek obowiązków — to to, czego oczekują od wyjazdu z koleżankami.  Do tego długie rozmowy z przyjaciółkami, możliwość wyzerowania myśli i spojrzenia z dystansem na dotychczasowe wybory i decyzje. 12% kobiet zdecyduje się dodatkowo na odświeżenie również swojego wyglądu i pozwoli profesjonalistom na stworzenie nowego „look’u” i metamorfozę ze stylistką. Część pań, 5%, uznaje, że warto postawić na ekstremum i zabiegi medycyny estetycznej, więc ich wyborem będą medical travels lub party z kosmetyczką.

Męskim okiem: zabawy dla dużych chłopców!

Prawdą jest, że kobiety rzadko pozwalają swoim partnerom na samotny wyjazd. Jednak, kiedy ukochany darling wreszcie otrzyma wymarzoną dyspensę, zaskakuje ukochaną swoim wyborem. Wbrew obawom, panowie wcale nie biegną wtedy tłumnie do klubów go-go, ale raczej tam, gdzie mogą się wybrudzić, wykrzyczeć i zupełnie zapomnieć o zasadach savoir vivre.  Możliwość wyrażenia swojej ekspresji, bez ocen i komentarzy oraz dyscyplinujących kobiecych spojrzeń, jest tym, o czym marzy większość zapytanych. A jeśli jest to wieczór kawalerski, może to być na długo jedyna taka okazja. 33% z nich będzie spędzało czas na szalonych grach typu paintball, na strzelnicach, gokartach, kręglach czy bilardzie. To właśnie tam mogą poczuć się niezależnie, a nawet w pewnym sensie wrócić do czasów dzieciństwa i beztroskiej zabawy i rywalizacji. Jednak dla 11% panów adrenaliny będzie wciąż za mało i wybiorą oni bardziej ekstremalne przeżycia — niebezpieczne i zakazane — takie, na które przezorne żony i przyjaciółki mogą na co dzień im nie pozwolić, a przynajmniej skutecznie wzbudzić obawy swoimi analizami i przestrogami.  A przecież skok spadochronowy, bungee jump czy uczestnictwo w aranżowanych sztuczkach kaskaderskich będą niezapomnianymi wspomnieniami na lata oraz okazją do przechwałek przed kolegami. W końcu każdy mężczyzna chce od czasu do czasu poczuć się prawdziwym wojownikiem.

Równie spora grupa, bo 30% mężczyzn, uważa jednak, że świetna zabawa to ta w klubach i na dyskotekach, dlatego postawi na taniec z kolorowymi drinkami w tle. 7% dodatkowo zdecyduje się na wynajęcie specjalnego pojazdu wyposażonego w profesjonalne nagłośnienie, sprzęt karaoke, lasery, a nawet parkiet taneczny, który pozwoli na imprezowanie już w nim, a dodatkowo na szybkie przemieszczanie się po muzycznych klubach.

Nie ważne jak ważne, żeby w dobrym towarzystwie!

Okazuje się, że każda płeć ma swój pomysł na spędzenie tego wyjątkowego czasu, ale równie chętnie i z dużą dozą optymizmu podchodzi do idei spędzenia tego wyjątkowego czasu w towarzystwie osób wyłącznie tej samej płci. Kobiety świetnie relaksują się, gdy swoich mężczyzn zostawiają w domu i mogą poświęcić się wreszcie egoistycznym przyjemnościom. Mężczyźni natomiast z radością oczekują momentów, kiedy będą mogli pozwolić sobie na zabawę nieskrępowaną ramami i ocenami swoich partnerek.

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *