fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/121-x-x-1-22/Newsletter-polska-bielsko-biala
http://swiatbiznesu24.pl/ - świat biznesu - Nowe trendy biznesowe,odkryj tajniki inwestowania w firmę
Porady z zakresu zarządzania nieruchomościami wspólnoty mieszkaniowej Imielin ADM Imielin ADM Porady z zakresu zarządzania nieruchomościami wspólnoty mieszkaniowej Imielin ADM
ochrona metali przed korozją www.excor.pl Ochrona antykorozyjna dla profesjonalistów Długotrwała ochrona metali przed korozją podczas magazynowania. Szeroka oferta produktów.     
    https://viankoshop.com/pl/wedkarstwo-odziezy/
    https://rerekum.com/pl/modul-analogowy-joystick-3d-potencjometr-kciuk-kij-dla-sony-playstation-5-ps5-czesci-naprawcze-do-pada-czesci-wysokiej-jakosci/     taśma rzepowa samoprzylepna
Home > DOM > Ogrzewanie podłogowe czy grzejnik w łazience – co wybrać

Ogrzewanie podłogowe czy grzejnik w łazience – co wybrać

Gdy planujesz remont łazienki lub myślisz o niej w kategorii jednego z pomieszczeń w twoim nowopowstającym domu, zapewne zastanawiasz się nad jej ogrzewaniem. Do głowy przychodzą dwa rozwiązania:

I. grzejnik łazienkowy,
II. ogrzewanie podłogowe.

Ich wady i zalety można dostrzec intuicyjnie:

I. Ogrzewanie podłogowe w łazience występuje w dwóch odrębnych wersjach:

1. poprzez odpowiednie rury wodne zalane posadzką,
2. jako elektryczne maty grzewcze.

Ad. 1. Tzw. podłogówki kładzione są czasem w całym domu. Wówczas wiadomo, że w łazience też powinny znaleźć się odpowiednia instalacja. Można ten typ ogrzewania zastosować również wybiórczo w niektórych pomieszczeniach. Jednak może się to wiązać z kuciem posadzek lub zgodą na nierówność poziomów podłogi w poszczególnych pomieszczeniach względem siebie.

Ma ona wiele zalet:
– nie widać jej,
– nie trzeba jej czyścić i konserwować,
– nie zabiera cennego miejsca w pomieszczeniu,
– nagrzewa dość równomiernie podłogę.

Ad. 2. Elektryczne maty grzewcze świetnie sprawdzają, gdy chcemy w dość prosty sposób dogrzać lub ogrzać wybrane pomieszczenie. Zalety ich zastosowania w łazience są takie same jak wodnego ogrzewania podłogowego. Dodatkowo w tym przypadku:

– możliwe jest ustawienie temperatury w pomieszczeniu,
– łatwe wyłączenie ogrzewania, gdy nie jest potrzebne.

II. Tradycyjne ogrzewanie za pomocą grzejników odbywa się dzięki cyrkulacji wody w tzw. żeberkach.

To rozwiązanie posiada także zalety:
– grzejnik może pełnić dodatkowo funkcję dekoracyjną,
– w razie awarii łatwiej go wymienić,
– szybko suszy i nagrzewa pozostawiona na nim rzeczy.

Najprościej powiedzieć, że do wad pierwszego rodzaju systemu grzewczego należą zalety drugiego, i odwrotnie.

W czasie wyjątkowo mroźnych zim (których mamy coraz mniej, ale jednak) stawanie na nadmiernie rozgrzanych płytkach będzie po prostu nieprzyjemne. Po za tym wilgotne ręczniki, bez możliwości ich powieszenia i szybkiego wysuszenia, będą musiały być prane dużo częściej.

Zdanie się wyłącznie na grzejniki w łazience może powodować, że pewna jej część będzie niedogrzana. Może to sprzyjać powstawaniu pleśni i być nieprzyjemne podczas użytkowania armatury. Kolejnym nierozwiązanym problemem mogą być wilgotne tekstylia, odzież i dywaniki pozostawione nieopacznie przez domowników. Konieczność ich późniejszego, dodatkowego prania i osuszania podłogi, to kłopot wielu osób dbających o porządek w łazience.

Jaki system wybrać?

Fachowcy z wielu dziedzin (budownictwa, aranżacji wnętrz a nawet lekarze i psycholodzy) od wielu lat nad tym debatowali. Obecnie przeważa pogląd, że najlepsze ogrzewanie łazienkowe to te łączące obydwa te systemy w celu uzyskania jak największego komfortu termicznego w łazience.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.