fbpx
Home > HOBBY > Najlepsze buty do biegania na zimę

Najlepsze buty do biegania na zimę

Wybieramy najlepsze buty do biegania zimą

Kult zdrowego stylu życia sprawia, że chcemy uprawiać sport nawet zimą. Ostatnio coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej staje się bieganie. Wiele osób zastanawia się jednak, czy powinno się kontynuować je także w zimowych miesiącach. Odpowiedź oczywiście jest twierdząca – biegać można swobodnie uprawiać je przez cały rok. Podstawą muszą być jednak odpowiednio dobrane buty. Obuwie do biegania na zimę musi spełniać wiele funkcji, a także zapewnić nam bezpieczeństwo.

Buty do biegania w zimę – na co zwracać uwagę?

Zimowe bieganie niesie za sobą ryzyko przemarznięcia i przemoczenia stóp. Aby nasze treningi były komfortowe i bezpieczne, należy zaopatrzyć się w odpowiednie buty. Buty na zimę powinny także zapewniać dobrą przyczepność do powierzchni (zimą jest to szczególnie ważne, kiedy podłoże jest mokre lub oblodzone).

 

  • Buty z membraną

Membrana w butach chroni przed przedostaniem się wody do ich wnętrza oraz zapewnia przepływ powietrza, co zwiększa komfort dla stóp. Buty z membraną są świetnym rozwiązaniem do biegania w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak: deszcz, śnieg czy ujemna temperatura również dlatego, że zapewniają ciepło. Mamy wówczas zapewnione to, że stopy po treningu nadal będą suche. Najpopularniejszym rodzajem membrany jest Gore-Tex, który stosuje większość światowych marek. Duży wybór obuwia do biegania znajdziemy m.in. na stronie e-sporting.pl.

 

  • Buty terenowe

Do biegania zimą sprawdzą się również buty terenowe. Posiadają siateczkę z gęstszym splotem, dlatego skutecznie ochronią stopy przed chłodem. Ich zaletą jest także dobra przyczepność do podłoża. Buty terenowe nie są jednak wodoodporne, ale zdecydowanie dłużej pozostaną suche niż zwykłe buty.

Zima dla biegaczy – kilka zasad

  • Bieganie w okresie zimowym jest sporym wyzwaniem, ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki kilku ważnym zasadom, może również sprawiać przyjemność i co najważniejsze pozwolić na zachowanie dobrej kondycji fizycznej.
  • Pamiętaj o odpowiednim stroju. Zimą warto założyć specjalną bieliznę termiczną, która zatrzyma ciepło organizmu i ochroni nas przed wychłodzeniem. Najlepiej ubierać się na cebulkę – pierwsza warstwa koszulka z krótkim rękawem, druga warstwa – koszulka grubsza z długim rękawem, a na to wodoodporna kurtka. Pamiętajmy też o specjalnych spodniach (najlepiej ze stoperami zatrzymującymi wiatr), czapce i rękawiczkach.
  • Jeszcze przed wyjściem na powietrze należy przeprowadzić krótką rozgrzewkę w domu. Dzięki temu wstępnie rozgrzejemy nasz organizm.
  • Zimą warto, aby biegi były długie, ale spokojne. Treningi szybkościowe w trudnych warunkach atmosferycznych nie są najlepszym rozwiązaniem.
  • Podczas biegania, ze względu na bezpieczeństwo, unikajmy śliskich, oblodzonych i zaśnieżonych nawierzchni. Jeśli nie mamy innej możliwości, to zawsze biegajmy po takich ścieżkach wolno, aby nie spowodować upadku.

Bieganie zimą może być przyjemne, jeśli tylko będziemy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, stroju i właściwym obuwiu. Bądźmy aktywni i nie spędzajmy zimowych wieczorów na kanapie!

Szeroki wybór różnego rodzaju obuwia sportowego znajdziemy na stronie e-sporting.pl.

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *