fbpx
https://codeengineers.com/pl/blog/18-x-1-x-x/budowa_wizerunku_w_LinkedIn-dla-startupow
zegarki cyfrowe do 100 złotych - lulany opinie - Niski budżet to nie problem, oferujemy zegarki cyfrowe które możesz mieć do 100 złotych
Komfortowe obiekty wypoczynkowe oferują dobre ceny a także rożne propozycje promocyjne. oferty noclegowe Warszawa http://biznes23.cba.pl/sport-i-turystyka/ Wakacje w stolicy? Sprawdź oferty noclegowe Warszawa na http://kwaternica.pl/ - tanio i pewnie.
biuro rachunkowe Bełchatów 1 maja 1 dotacje Piotrków biuro podatkowe Bełchatów 1 maja 1          https://cetia.pl/kuchenki-ogrzewanie-chlodzenie-i-wentylacja/     Cute Cartoon regulowane dziecko dzieci kąpiel czapki z daszkiem szampon dla dzieci czepki kąpielowe mycie włosów tarcza niemowlę odporność na wodę czapki
Home > PRACA > Manekiny – sklepowe, krawieckie. Jakie są między nimi różnice?

Manekiny – sklepowe, krawieckie. Jakie są między nimi różnice?

Mogłoby się wydawać, że manekiny to bardzo wąskie zagadnienie i że w każdej przestrzeni występuje tylko jeden ich rodzaj. Prawda jest jednak zupełnie inna. Poniżej przedstawiamy opisy kilku kategorii kukieł.

Manekiny sklepowe – jakie mają cechy?

Manekiny sklepowe  można znaleźć tak na witrynach jak i we wnętrzu punków handlowych. Pełnią one bardzo istotną funkcje, mianowicie reklamują częściową ofertę i zachęcają do zapoznania się z całym asortymentem. Takie manekiny najczęściej są całopostaciowe. Mogą one przypominać prawdziwą, ludzka sylwetkę bądź mieć bardziej abstrakcyjny wygląd. Natomiast we wnętrzach znaleźć można także torsy i ekspozytory (same popiersia, głowy, ręce). Wszystkie te manekiny sklepowe mają swoje specjalne zastosowania. Przykładowo ekspozytory sprawdzą się przy prezentowaniu nakryć głowy, czy też różnego typu okularów i biżuterii. Z kolei torsy będą pasowały najlepiej do reklamowania górnych części garderoby. Wszystkie te manekiny sklepowe można znaleźć w wersjach damskich, męskich, a także dziecięcych. Coraz popularniejsze stają się również kukły specjalne. Należą do nich chociażby te w rozmiarach plus size, czy ukazujące kobietę w ciąży. Znaleźć można również manekiny wystawowe giętkie, które idealnie sprawdzają się w sklepach oferujących odzież sportową.

Manekiny krawieckie – czym różnią się od sklepowych?

Manekiny krawieckie znaleźć można nie tylko w dużych pracowniach, ale również w przydomowych punktach usługowych. Co więcej, bardzo często decydują się na ich zakup także osoby prywatne, szyjące odzież na własny użytek. Do tej grupy kukieł zalicza się te styropianowe, drewniane jak i tworzywowe np. regulowane. Z kolei manekiny sklepowe wykonuje się z włókna szklanego lub polistyrenu. Manekiny krawieckie w przeciwieństwie do sklepowych stanowią przedstawienie samych torsów umieszczanych na podstawie. Cała ich powierzchnia lub zaznaczone fragmenty dają możliwość swobodnego wbijania szpilek, co znacznie ułatwia pracę krawców i krawcowych. Zarówno manekiny krawieckie jak i sklepowe znaleźć można w sklepach stacjonarnych jak i internetowych np. https://my-mannequins.pl/. Sprawdzając tego rodzaju miejsca można jeszcze natrafić na inne rodzaje kategorii kukieł. Mowa tutaj chociażby o ekspozytorach, których miejscem docelowym są wnętrza lub witryny sklepów. Na stronach producentów można również z łatwością porównać sobie ceny różnego rodzaju manekinów, a także dokupić do nich różnego rodzaju akcesoria. Mowa tutaj np. o naklejkach, perukach, czy podstawkach.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *