fbpx
pozycjonowanie sklepów Nysa - https://pozycjonowanie-tanie.pl/pozycjonowanie-nysa/ - Ważne jest, aby sklepy były widoczne na mapach Google, aby klienci mogli łatwo je znaleźć.
płyty teflonowe http://strefa-budowlana.pl/plyty-teflonowe-modyfikowane/ Szeroki wybór płyt teflonowych, zapraszamy! Płyty teflonowe są odporne na promieniowanie mikrofalowe, co czyni je idealnymi do zastosowań w przemyśle telekomunikacyjnym.
zarządzanie mieszkaniami na wynajem bezpiecznemieszkania opinie Firmy zajmujące się zarządzaniem najmem mieszkań oferują szeroki zakres usług, takich jak poszukiwanie najemców, sporządzanie umów najmu i obsługa administracyjna. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy zajmą się wszystkimi aspektami zarządzania Twoimi nieruchomościami.
tanie latarki
Home > URODA > Jak wybrać odpowiedni szampon?

Jak wybrać odpowiedni szampon?

Pielęgnacja skóry głowy i włosów, na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo prosta. Jest to trwający kilka minut zabieg, polegający na nałożeniu szamponu na wilgotne włosy, a następnie po krótkim masażu, spłukaniu go. Większość z nas, wciąż nie zwraca uwagi na to, jaki kosmetyk wybiera, gdyż nie każdy ma świadomość, z jak dużą ilością substancji syntetycznych i chemicznych spotykamy się w różnego rodzaju kosmetykach stosowanych do codziennej pielęgnacji i higieny. Jednak nieodpowiednio dobrany szampon, może przysporzyć wielu problemów związanych z chorobami skóry głowy, jak łupież, swędzeniem, nadmiernym przetłuszczaniem, przesuszaniem bądź wypadaniem włosów. Dlatego warto postawić na naturalne rozwiązanie i wybrać kosmetyk organiczny, w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia.

Jak rozpoznać produkt organiczny

Jak dotąd nie ma ściśle opracowanej definicji, która opisuje, jaki kosmetyk zasługuje na miano organicznego. Większość stosuje się do zasad, wytyczonych przez międzynarodowe organizacje, zajmujące się certyfikowaniem substancji używanych do wytwarzania naturalnych i organicznych artykułów kosmetycznych. Według nich, produkty, które możemy zaliczyć do organicznych, powinny posiadać przynajmniej 95% składników roślinnych pochodzących jedynie z certyfikowanych upraw ekologicznych, w których nie stosuje się nawozów sztucznych, pestycydów oraz GMO. Wśród stowarzyszeń certyfikujących większość kosmetyków organicznych dostępnych w Polsce można wymienić ECOCERT, COSMEBIO, NATRUE, BDIH oraz SOIL ASSOCIATION. Aby mieć pewność, że kupujemy szampon organiczny, należy przede wszystkim czytać etykiety i szukać na opakowaniu certyfikatu, jednej z powyższych firm. Należy zwrócić uwagę na skład produktu, który powinien zawierać tylko wyciągi roślinne, minerały, witaminy oraz naturalne olejki eteryczne. Nie są dopuszczalne, żadne sztuczne barwniki i zapachy, substancje ropopochodne, sylikony, konserwanty, w tym parabeny oraz wypełniacze.

Dlaczego warto sięgać po szampony organiczne

Warto sięgać po szampony organiczne przede wszystkim, ze względu na bezpieczny, pozbawiony chemii skład. Regularnie stosowany szampon, pozwoli pozbyć się toksyn wchłoniętych głęboko w strukturę włosów. Produkt ten, sprawdzi się w pielęgnacji głowy każdego, kto marzy o zdrowych, gęstych i lśniących włosach, gdyż zawarte w nich naturalne substancje aktywne, mają właściwości regeneracyjne, nawilżające i odżywcze. Natomiast szeroka gama składników roślinnych o właściwościach pielęgnacyjnych, antyseptycznych lub kojących, gwarantuje, że każdy znajdzie szampon zapewniający właściwą troskę o dowolny rodzaj włosów. Więcej szczegółowych informacji na temat szamponów organicznych oraz bogatą ofertę sprawdzonych kosmetyków, znajdziecie Państwo w sklepie internetowym okologisk–kosmetikk.no – økologisk hudpleie

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *