fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=webwomen.pl%2Fczy-mezczyzni-lubia-chude%2F&data=2019-05-15&tytul=Czy mężczyźni lubią chude?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/fluid-magazine/header.php on line 36
Home > MIŁOŚĆ > Czy mężczyźni lubią chude?

Czy mężczyźni lubią chude?

Kobieca figura na wiosnę

 

Ty też z przerażeniem spoglądasz w kalendarz i zamiast cieszyć się z wiosny nerwowo biegniesz na wagę lub skrupulatnie wyszukujesz nowego „wałeczka” w lustrze? Uważasz, że powinnaś być szczuplejsza, szczupła, chuda? Bez trudu dajesz się przekonać telewizji lansującej typ wychudzonej sylwetki i zapadłych policzków, że kobieta o pełniejszych kształtach po prostu nie może być seksowna i podobać się mężczyznom. Dodatkowo „oliwy do ognia” dolewają wszystkie koleżanki będące na coraz to nowej diecie, porównujące się z Tobą i resztą damskiej populacji. To wszystko sprawia, że zamiast cieszyć się promykami wiosennego słońca, popadasz w coraz większe przygnębienie, bo przecież daleko Ci do figury rodem z wybiegu dla modelek lub zawodów miss fitness. Czy słusznie obawiasz się, że nikt nie zaprosi Cię na wiosenną randkę tylko dlatego, że nie mieścisz się w rozmiarze XXS?  Portal randkowy MyDwoje zapytał wolnych mężczyzn, którzy właśnie zapraszają na spotkania panie, które przypadły im do gustu: “Która kobieca figura podoba Ci się najbardziej?”. Zobacz sama, czy faktycznie masz się czego obawiać.

 

Całą prawda o wymiarach Marylin Monroe

 

Gdyby to kobiety miały odpowiedzieć na pytanie, która kobieca sylwetka podoba się panom najbardziej pewnie – zgodnie z wytycznymi w mediach – wskazałyby chudzielca pozbawionego bioder czy jakiekolwiek tłuszczyku na brzuszku lub udach, za to z wyraźnym „sześciopakiem” i nogami „długimi do nieba” oraz pokaźnym biustem, który zupełnie nie pasuje do całej reszty. Jednak tym razem decyzję pozostawiliśmy wyłącznie panom, którzy chętnie odpowiedzieli w sondzie na temat sylwetki na to pytanie. I – co ciekawe – wcale nie podzielili opinii i obaw pań. Najwięcej zapytanych panów, bo aż 36%, uważa, że kobieta przeciętna, czyli taka, którą cechuje średnia sylwetka, średni biust i proporcjonalne biodra jest dla nich idealna.  Natomiast dość zaskakujące jest, że równie wysokie wskazanie dotyczy kobiet nieco krąglejszych. Aż 35% panów szuka kobiet „kobiecych”, których całkiem obfity biust w połączeniu z krągłymi biodrami i zaznaczoną  talią  będzie wspaniale podkreślał cechy tej płci. Według nich właśnie pełne kształty są kwintesencją kobiecego piękna. Do niedawna ideałem kobiecej sylwetki były wymiary 90x60x90. Jednak należy pamiętać, że wylansowała je kobieta średniego wzrostu, czyli Marlin Monroe. Warto wspomnieć też, że Marilyn przy 166 cm wzrostu ważyła 65 kilogramów i miała rozmiar 12, czyli nasz polski 42-44! Szok? Dziś z taką figurą nie zrobiłaby zapewne spektakularnej kariery, ale wciąż – co ważniejsze –  wzbudza niekłamany zachwyt mężczyzn.

 

Chłopięce kształty nie są kobiece

 

„Ilu ludzi, tyle gustów” – jak uczy stare polskie porzekadło. W tym przypadku: ilu mężczyzn, tyle gustów, bo okazuje się, że kobieta wcale nie musi być idealna. Dlatego również panie odbiegające od „średniej” sylwetki są wprost wymarzonymi partnerkami dla części zapytanych, którzy właśnie takich kobiet tęsknie wypatrują na ulicach i na randkach online. Jest to rewelacyjna wiadomość wiadomość dla dziewczyn, które  martwią się, że „tu czy tam” mają sporo za mało lub właśnie sporo za dużo. 17% mężczyzn szuka kobiet szczupłych z małym biustem, wąskimi biodrami i talią, a prawie co dziesiąty pan marzy o związku z kobietą wprost z rubensowskich obrazów, która uwodzi dużym biustem i zdecydowanie ma „na czym siedzieć”.

Jednak są też sylwetki, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem wśród płci przeciwnej. Z badań MyDwoje.pl jasno wynika, że ideał piękna, usilnie promowany przez media zwłaszcza wśród najmłodszych pań i znany z wybiegów, czyli kobieta bardzo szczupła, w typie modelki, której figura przypomina wręcz chłopięcą jest marzeniem mniej nić 1% mężczyzn. Dodatkowo kolejny typ sylwetki promowany przez telewizję, czyli sylwetka sportowa nie trafia w gust panów, a rzeźbą zdobytą na siłowni lub w klubie fitness zachwyci się tylko 3% panów. Aprobaty nie zdobędzie również osoba otyła (najmniej wskazań – poniżej 1%). Pani bardzo pulchna z mocno rzucającą się w oczy nadwagą nie tylko nie stanowi obiektu westchnień zapytanych mężczyzn, ale również nie kojarzy się z seksapilem, ale z  niezdrowym stylem życia i brakiem dbałości o siebie – czym nie zdobędzie uznania mężczyzn.

 

Mężczyźni w kobietach chcą widzieć… kobiety

 

Nie da się zaprzeczyć, że mężczyźni są wzrokowcami, a wygląd partnerki jest dla nich bardzo ważny. Chcą być bez końca uwodzeni przez swoje wybranki, a właśnie zmysł wzroku jest tu kluczowy. Jednak oprócz sylwetki jest ważne również to, jak kobieta się porusza, jak ubiera się na co dzień, jak dba o swój wizerunek, pielęgnuje ciało i okazuje swoje zainteresowanie. A figura? Oczywiście jest ważna, ale jak udowadniają single z MyDwoje nie ma jednego wzorca, który sprostałby oczekiwaniom wszystkich mężczyzn. Jednak można krótko podsumować męskie pragnienia: panowie nie szukają kobiet idealnych, nie podążają też w większości za opiniotwórcami i optimum lansowanym przez media. Chcą w kobietach widzieć… kobiety! W większości nie potrzebują przy swym boku herosów z sześciopakiem na brzuchu, wychudzonych, wiecznie głodnych chudzielców, ani kobiet, które nie dbają o swoje zdrowie i życie objadając się bez umiaru.  Może po prostu nie wierzą, że takie kobiety potrafią być szczęśliwa same ze sobą, a przy okazji, że zapewnią szczęście w ich wspólnym związku. Nie ufają, że będą one potrafiły zadbać właściwie o niego i przyszłe dzieci (w końcu, jak udowadniają psychologowie, mężczyźni podświadomie szukają „dobrego materiału genetycznego” na matkę ich dzieci). To pokazuje również, że mężczyźni unikają skrajności, ale nie boją się niedoskonałości i chętnie je akceptują. Może warto więc posłuchać ideału piękna – Marilyn Monroe: „Niedoskonałość jest piękna, szaleństwo to geniusz i lepiej być całkowicie niedorzeczną niż totalnie nudną”.

 

 

Przeczytaj cały artykuł: Kobieca, chuda czy sportsmenka – jaka najlepsza figura na wiosnę?

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *