fbpx
https://codeengineers.com/pl/offer/16-x-x-13-x/pozycjonowanie-google-ads-adwords-hiszpania-w-hiszpanii-google.es
Prowadzenie fanpage Kujawsko-Pomorskie - codeengineers - Reklama facebook Kujawsko , Pomorskie
signs cork http://www.edgesigns.ie/ In our offer you will find unique signs available in various designs – from standard to advanced illuminated signs. Our offer includes outdoor signs and indoor signs, which will adapt to the taste and expectations of each customer. Our company is located in Cork, but you can also find our offer on our website www.edgesigns.ie.
http://myfash.pl/index.php/2020/03/30/tanie-kurtki-meskie-kurtki-dla-kazdego-mezczyzny/ tanie kurtki męskie Bogaty wybór tanich kurtek męskich znajdziesz u nas - lulany.pl, zapraszamy. Cenisz sobie styl i elegancję, a jednocześnie chcesz być ciepło i modnie ubrany? Lulany zapraszają po modne tanie kurtki męskie, którymi wyróżnisz się z tłumu. Nie czekaj! Zajrzyj już dziś!          https://marketorio.pl/search/s%C5%82uchawki+dla+kobiet/page/2/     Męskie spodnie NEK M     abschlussarbeit schreiben
Home > ZDROWIE > Ciąża pozamaciczna

Ciąża pozamaciczna

O ciąży pozamacicznej mówimy wówczas, gdy zarodek zagnieżdża się w jajowodach zamiast w jamie macicy. Jest to sytuacja zagrażająca zdrowiu i życiu matki. Urodzenie się dziecka zagnieżdżonego poza macicą obarczone jest dużym ryzykiem. Przyczyn ciąży pozamacicznej najczęściej należy upatrywać w występujących wadach dróg rodnych kobiety.

Kobieta, która zaszła w ciążę pozamaciczną powinna pozostawać pod ścisłą kontrolą ginekologa. Po stwierdzeniu tego rodzaju ciąży najlepiej jest od razu udać się do prywatnego gabinetu ginekologicznego specjalisty, który ma doświadczenie w prowadzeniu ciąży pozamacicznej. Pacjentki często polecają sobie prywatny gabinet ginekologiczny we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej.
Prawdopodobieństwo występowania tego rodzaju ciąży wynosi 1 na 100. Wiele z takich ciąż zostaje naturalnie poroniona. Jeśli jednak ciąża pozamaciczna zostaje podtrzymana, konieczne jest ścisłe kontrolowanie stanu zdrowia zarówno przyszłej matki, jak i dziecka i dotyczy to całego okresu ciąży.

Jakie są przyczyny ciąży pozamacicznej?

Szukając przyczyn wystąpienia ciąży pozamacicznej należy zwrócić uwagę na to, czy nie występują zmiany przerostowe, do których doszło w wyniku zapalenia przydatków. Zrosty tego rodzaju najczęściej pojawiają się po przebytych infekcjach bakteryjnych lub grzybiczych w obrębie układu rozrodczego kobiety. Często także kobiety, które mają wrodzone wady jajowodów zachodzą w ciążę pozamaciczną. Są to wady polegające na zwężeniu lub zarośnięciu jajowodów. Zdarza się, że przewlekłe infekcje w obrębie jamy ustnej mogą doprowadzić do powstawania infekcji w obrębie układu rozrodczego kobiety. Dlatego nawet jeśli kobieta czuje się dobrze, ale prześwietlenie wykazało toczący się stan zapalny w szczęce, należy koniecznie doprowadzić do jego całkowitego usunięcia. Inny możliwy powód rozwinięcia się ciąży pozamacicznej jest obecność wkładki antykoncepcyjnej domacicznej (zarówno miedzianej, jak i hormonalnej).

Ciąża pozamaciczna – wczesne objawy

Pacjentki często zastanawiają się, czy test ciążowy jest w stanie wykryć ciążę pozamaciczną oraz jakie są typowe dla tego rodzaju ciąży objawy, różnicujące ją od ciąży prawidłowej. Na te pytania ginekolodzy nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć. Częstym objawem jest ból w podbrzuszu oraz występowanie krwawienia na początkowych etapach ciąży. Pozytywny wynik testu zwykle potwierdza ginekolog Wrocław i to właśnie tam dostajemy diagnozę o występowaniu ciąży pozamacicznej. Widoczne jest to na badaniach USG w ciąży. Sam wynik testu nie mówi o rodzaju ciąży. Należy jednak podkreślić, że wynik testu może być pozytywny w sytuacji, gdy jest to ciąża pozamaciczna. Inny objaw, który może wskazywać na występowanie ciąży pozamacicznej to niskie ciśnienie krwi u kobiety, bladość skóry, a także występujące omdlenia.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.