fbpx
Przedsiębiorcy powinni również zadbać o odpowiednie linkowanie wewnętrzne na stronie, aby ułatwić użytkownikom nawigację. - pozycjonowanie sklepów Jelenia Góra - https://pozycjonowanie-tanie.pl/pozycjonowanie-jelenia-gora/
meble łazienkowe Warszawa ceny http://www.meblelazienkowe.warszawa.pl/?page_id=46 meble pod zabudowę Warszawa Ceny mebli łazienkowych w Warszawie mogą być niższe w sklepach internetowych.
http://wozniakiewicz.net/blog/przygotuj-sie-na-zmiany-likwidacja-odwrotnego-obciazenia-vat-juz-od-1-listopada/ podzielona płatność 2019 W Polsce, mechanizm podzielonej płatności jest stosowany w wielu branżach, w tym w handlu detalicznym, budowlanym oraz w branży IT. Podzielona płatność może być korzystna dla małych firm, które chcą zminimalizować koszty transakcji.
podwiązki
Home > ZDROWIE > Bóle kostno-stawowe – przyczyny, objawy i leczenie

Bóle kostno-stawowe – przyczyny, objawy i leczenie

Problemy ze stawami, bóle mięśni czy skurcze mogą być objawami urazu, kontuzji albo choroby. Warto znać przyczynę problemu, by móc od razu zastosować odpowiednie środki łagodzące ból. Przy długotrwałych bólach kostno-stawowych warto odwiedzić ortopedę, który zdiagnozuje przyczynę i zaleci odpowiednie leczenie.

 

Przyczyny i objawy bólów kostno-stawowych

 

Wystarczy postawić jeden nieodpowiedni krok, aby doznać kontuzji stawu. Sportowcy często narażeni są na urazy stawu kolanowego czy barkowego. Bóle stawów mogą mieć też podłoże chorobowe. Wśród najczęstszych przyczyn bólów kostno-stawowych wymienia się:

 

– RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów

– choroby zwyrodnieniowe stawów

– dnę moczanową

– choroby zawodowe (np. tzw. łokieć tenisisty)

– wirusowe i bakteryjne zapalenie stawów

– nerwica

 

Objawy zapalenia stawów, tak jak przyczyny, są bardzo zróżnicowane. Najczęściej choremu dokucza sztywność stawu, która ogranicza jego ruchomość. Towarzyszy jej też obrzęk oraz ból. Ból może nasilać się przy wysiłku fizycznym, ale także podczas spoczynku. W przypadku chorób reumatycznych czy zwyrodnieniowych ból może pojawiać się nie tylko w okolicy stawu, lecz dotykać też całego kręgosłupa, okolicy krzyżowo-lędźwiowej oraz mięśni.

 

Jak radzić sobie z bólem stawów?

 

W zależności od przyczyny problemu bolące miejsce można rozgrzać albo schłodzić W przypadku bólów kręgosłupa, spowodowanych np. pracą siedzącą, ulgę może przynieść gorąca kąpiel, która rozgrzeje i zadziała przeciwbólowo, szczególnie gdy do wody doda się olejków eterycznych lub specjalnej soli. Na ból pojawiający się wskutek urazu mechanicznego zaleca się zimne okłady. Przyniesie to ulgę w bólu oraz zmniejszy obrzęk. Na tępe urazy takie jak stłuczenia, skręcenia czy naciągnięcia mięśni, oprócz zimnego okładu, pomogą maści i żele o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, takie jak Voltaren Max, Traumon czy Diklofenak. Żele tego typu przyniosą też ulgę osobom borykającym się z bólami kostno-stawowymi spowodowanymi reumatoidalnym zapaleniem, zwyrodnieniem stawu czy reumatyzmem.

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *