Higiena osobista jest niezwykle ważna. Codzienne mycie, pozwala usunąć z powierzchni ciała różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą przyczynić się do rozwoju infekcji oraz wpływa na poprawę naszego samopoczucia. Po ciepłej kąpieli czujemy się świeżo i pięknie pachniemy, ale czy wiemy tak naprawdę, jakie składniki zawierają powszechnie stosowane kosmetyki?
Przemysł kosmetyczny rozwija się bardzo szybko i z każdym dniem przybiera na sile, a jego ogromne możliwości przekazu medialnego na temat tego, jak powinna wyglądać pielęgnacja naszego ciała, znacząco wpływa na nasz wybór. Jednak często nie zdajemy sobie sprawy, że kosmetyki, których używamy są wyrobami syntetycznymi i mogą mieć szkodliwy wpływ na nasz organizm. Parabeny, ftalany, trikolosan, oksybenzon, SLS, SLES – to tylko kilka niebezpiecznych składników, które możemy znaleźć w składzie większości ogólnie dostępnych kosmetyków i środków pielęgnacyjnych takich jak: mydła, kremy, szampony czy żele pod prysznic. Dlatego dobrą alternatywą dla popularnych kosmetyków syntetycznych są wyroby organiczne, które w około 90% produkowane są z komponentów pochodzących z gospodarstw ekologicznych oraz posiadają określone certyfikaty jakości. W składzie BIO kosmetyków znajdziemy naturalne ekstrakty roślinne lub surowce mineralne, w minimalnym stopniu poddawane przetworzeniu. Ich główną zaletą jest brak jakichkolwiek skutków ubocznych, nie wywołują alergii oraz nie uczulają, a systematyczne stosowanie organicznych środków pielęgnacyjnych ma dobroczynny wpływ na kondycję naszej skóry i włosów. Jednak nie wszystkie kosmetyki zawierające na opakowaniu informację, że są BIO lub EKO, są nimi naprawdę. Często producenci sprytnie ukrywają nazwy niechcianych substancji na opakowaniu, a w rzeczywistości pełne są sztucznych barwników, wypełniaczy lub chemikaliów. Jak więc ustrzec się pomyłki podczas zakupów i jak odróżnić te prawdziwe naturalne preparaty? Przede wszystkim trzeba dokładnie czytać etykiety, kupować w sprawdzonych sklepach oraz zachować zdrowy rozsądek. Producenci naturalnych i organicznych kosmetyków, sięgają po surowce roślinne pochodzące z kontraktowanych upraw ekologicznych, nie dopuszczalne jest testowanie ich na zwierzętach oraz nie zawierają żadnych składników odzwierzęcych. Certyfikowane organiczne składniki muszą być uprawiane bez użycia pestycydów, GMO i rozpuszczalników, dzięki czemu zyskujemy gwarancję, że taki produkt jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i przyjazny dla środowiska.
Na szczęście świadomość konsumentów jest coraz większa i nasze wymagania w stosunku do kosmetyków coraz bardziej wzrastają. Dużo częściej zwracamy uwagę na skład oraz pochodzenie substancji użytych do produkcji kosmetyków. Znacznie większą popularnością cieszą się kosmetyki organiczne, a takie elementy jak ładny zapach czy ciekawe opakowanie, schodzą na drugi plan. Decydując się na zakup wybieraj sprawdzone drogerie i sklepy internetowe (Okologisk Kosmetikk – økologisk hudpleie, naturlige hudprodukter, naturlige produkter til huden, økologiske hudprodukter ) gwarantujące bezpieczne zakupy i wysokiej jakości produkty.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
- Torebki wieczorowe damskie którą wybrać? - 16 Жовтня 2020
- Na jakie swetry się zdecydować w sezonie jesienno-zimowym? - 12 Жовтня 2020
- Damskie Torebki - 18 Вересня 2020