fbpx
Home > URODA > Pędzle do makijażu – naturalne czy syntetyczne?
makijażystka trójmiasto

Pędzle do makijażu – naturalne czy syntetyczne?

Uzupełnianie kosmetyczki lub kuferka kosmetycznego, wiąże się z wieloma inwestycjami, zarówno w same kosmetyki, jak i konieczny do wykonywaniu makijażu sprzęt. Makijażystka często kompletuje zestaw używanych przez siebie produktów przez wiele miesięcy. W związku z tym, jakie pędzle używane są przez profesjonalistów – naturalne czy syntetyczne?

 

W przypadku nakładania makijażu, większość z nas upiera się przy inwestowaniu głównie w same produkty kolorowe. Choć oczywiście nie można odmówić im tego, jak duży mają wpływ na osiągnięty efekt, często przy  tym ignorowany jest równie ważny element wyposażenia każdej makijażystki – pędzle. Istnieje jeden główny podział pędzli ze względu na włosie, z którego się składa: pędzle naturalne oraz syntetyczne. Oba mają nieco różne zastosowanie. Jakie sprawdzają się najlepiej?

Pędzle z naturalnego włosia, jak łatwo się domyślić, powstają z włosów zwierzęcych np. kozich czy wiewiórczych. W związku z tym na pewno nie będą one dobrym wyborem dla osób, dla których ważne są etyczne aspekty powstawania przyborów do makijażu. Pędzle te bardzo łatwo „pochwytują” pigment i w dość naturalny sposób rozcierają go na ludzkiej skórze. Dzięki temu dość łatwo jest osiągnąć zamierzony efekt. Pędzle naturalne szczególnie sprawdzą się w przypadku produktów sypkich, takich jak podkłady mineralne, róże w kamieniu czy prasowane cienie. Choć są przy tym stosunkowo delikatne, mogą trafić się egzemplarze nieco bardziej szorstkie, co związane jest właśnie z naturalnym włosiem, z którego powstały. Mogą też działać drażniąco na skórę skłonną do alergii.

Włosie syntetyczne, ma pewne parametry, które sprawiają, że znacznie różni się od naturalnego. Przede wszystkim, w gorszym stopniu pochłania produkt, co niestety może wydłużyć czas zwiększenia napigmentowania makijażu. Pędzle syntetyczne, zdaniem Adrianny Klatt makijażystki Trójmiasto  bardzo dobrze sprawdzą się z kolei przy produktach płynnych, jak np. pomadkach i kremowych formułach podkładów. Łatwiej umyć je z tych zazwyczaj dość trwałych produktów, a oprócz tego ich zużycie będzie dużo niższe. Rozcieranie makijażu przy użyciu włosia syntetycznego jest również nieco bardziej pracochłonne. Pędzle syntetyczne są też często tańsze od tych naturalnych, a przy tym bardzo miękkie.

 

Z powyższych informacji można wyciągnąć dość łatwy wniosek – nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „naturalne czy syntetyczne?”. Makijażystka najczęściej kompletuje zestaw pędzli składający się z zarówno jednych, jak i drugich. Takie rozwiązanie również powinno się sprawdzić w przypadku amatorów i samouków wizażu.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *