fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > ZDROWIE > Olej z wiesiołka, czyli niepozorna roślina na tapecie

Olej z wiesiołka, czyli niepozorna roślina na tapecie

Najchętniej stawiamy na produkty naturalne, które są w stanie przynieść wiele korzyści dla organizmu. Pośród takich specyfików swoje miejsce zajmuje olej z wiesiołka. Niepozornej rośliny, która wykazuje właściwości kosmetyczne, a także lecznicze.

Olej z wiesiołka – niepospolite zalety

Wiesiołek to roślina, którą można spotkać na polach i łąkach. Niewielka, niepozorna, za to oferująca mnóstwo możliwości, które dziś wykorzystują przemysły farmaceutyczny i kosmetyczny. Najwięcej cennych właściwości kryje się w twardych nasionach rośliny. To właśnie z nich wyciskany jest olej z wiesiołka.

Skład, który jest tak bardzo ceniony, to przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym linolowy i gamma-linolenowy. Do tego kwasy tłuszczowe, takie jak oleinowy, palmitynowy i stearynowy. W oleju z wiesiołka nie zabrakło witaminy E i ważnych dla organizmu aminokwasów: siarkowego i tryptofanu. Warto wspomnieć o obecności enzymów, fitosteroli, cynku, magnezu, wapnia i selenu.

Właściwości

Wspomaganie odchudzania to jedna z tych właściwości, jakie posiada olej z wiesiołka, którą bardzo chętnie doceniają panie. Na skuteczniejszą walkę z brunatną tkanką tłuszczową, w większej ilości występującą u kobiet, ma wpływ kwas GLA. Ponadto wiesiołek wpływa na wspomaganie trawienia.

Jędrna i elastyczna skóra to z kolei efekt, który interesuje w największej mierze panie, ale coraz częściej również panów. Olej z wiesiołka do stosowania celem uzyskania takich efektów jest idealny, bo obfituje w nienasycone kwasy tłuszczowe. Ponadto obecne w wiesiołku kwasy wpływają na łagodzenie dolegliwości reumatycznych i przeciwdziałanie zapaleniu stawów. Można liczyć kolejno na pobudzanie do regeneracji tkanki łącznej i chrzęstnej.

Na obecności wspomnianych kwasów korzysta układ odpornościowy oraz układ krążenia. Olej z wiesiołka wykazuje zatem szereg cennych właściwości, dlatego jego miejsce w diecie dla zdrowia i skóry, jest wskazane. To tylko niewielka część z zalet, jakie jest w stanie przynieść organizmowi.

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *